22 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Житомир отримав першу партію вакцини від коронавірусу: медикам вже роблять щеплення

Житомир отримав першу партію вакцини від коронавірусу: медикам вже роблять щеплення

  • 25 лютого, 2021 8:58
Ввечері 24 лютого Житомирська область отримала 17 300 доз вакцини Covishield. Цей препарат є аналогом вакцини AstraZeneca, виготовлений за ліцензією в Індії.

Вчора ж у Житомирі офіційно розпочали вакцинацію. Першим щеплення від коронавірусу отримав завідувач відділення міської лікарні №2.
 

"Вітаю Василя Шутенка, завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії Житомирської міської лікарні №2 ім. В. Павлусенка – першого жителя Житомирщини, який о 19:35 отримав щеплення від COVID-19. Всупереч ризикам, Василь Миколайович з перших днів перебуває на передовій у боротьбі з коронавірусом", – повідомив в Facebook голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.




Першими на Житомирщині будуть вакциновані понад 900 медиків, що працюють з хворими на COVID-19. 
 

"Це люди, які весь час протистояння епідемії знаходяться на передовій цієї боротьби. Також до пріоритетних груп відносяться соціальні працівники й люди, що перебувають у спеціалізованих закладах та військовослужбовці, що беруть участь в АТО/ООС", – додав Бунечко.


Вакцинування будуть здійснювати лікарі мобільних бригад, які пройшли відповідне навчання. Загалом на першому етапі планується вакцинувати понад 3 600 жителів Житомирської області. В ОДА наголошують, що вакцинація є добровільною та безоплатною.
 

Що таке Covishield?


В Індії вакцину AstraZeneca виробляють у місцевому Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) під назвою Covishield. Установа є найбільшим виробником вакцин у світі. Він виробляє понад 50 мільйонів доз на місяць, інформує "Радіо Свобода".

Covishield виготовляють з ослабленої версії аденовірусу шимпанзе. Загалом препарат має широкий спектр дії. Коли вакцину вводять пацієнтові, вона стимулює імунну систему до продукування антитіл для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію.

Виробник рекомендує робити подвійне щеплення з інтервалом 4-12 тижнів. Однією з переваг препарату називають, те, що його можна безпечно зберігати за температури від плюс 2 градусів за Цельсієм до плюс 8-ми. З цим пов'язано і те, що саме щеплення можна робити у наявних кабінетах лікарів.

Це робить використання та поширення вакцини доступнішим у порівнянні з деякими іншими. Як вакцину Pfizer-BioNTech, що треба зберігати при мінус 70 градусах.
 

Ефективність вакцини


Міжнародні клінічні випробування вакцини AstraZeneca показали, що коли людям вводили половину дози, а потім повну дозу, ефективність сягала 90%. Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, заявляє, що Covishield є високоефективною, що підтверджується даними клінічних досліджень у Бразилії та Великій Британії.

Тим часом група з питань захисту прав пацієнтів All India Drug Action Network заявляє, що з затвердженням Covishield поспішили, оскільки виробник не завершив "перехідне дослідження" вакцини на індійцях.
 

"Ми спантеличені й не розуміємо, яка наукова логіка спонукала провідних експертів схвалити цю поспішну вакцинацію. Більш того, це є порушенням критеріїв, викладених у проєкті нормативних положень щодо розробки вакцин проти COVID-19, опублікованих Центральною організацією зі стандартизації лікарських засобів Індії (CDSCO) 21 вересня 2020 року. Рішення про затвердження в повному обсязі вивченої вакцини, навіть у рамках прискореного процесу, викликає більше запитань, ніж відповідей і, ймовірно, не зміцнює віру в наші наукові органи, які ухвалюють рішення", – йдеться в заяві правозахисної групи.


Інститут сироватки крові натомість обіцяє, що спробує провести перехідне випробування вакцини в Індії в лютому.
 

Протипоказання і побічні ефекти


За даними Інституту сироватки Індії, вакцина Covishield може бути протипоказана у низці випадків: важка алергічна реакція; підвищена температура тіла; порушення згортання крові або вживання антикоагулянтів; ослаблений імунітет; вагітність; грудне годування; використання іншої вакцини проти коронавірусу.

Найпоширенішими можливими побічними ефектами вакцини Covishield можуть стати: біль, почервоніння, свербіж, набряк або синці в місці ін'єкції, втома, озноб або гарячка, головний біль, нудота, біль у суглобах або м'язах. Вакцина також може спричинити утруднення дихання.

Крім того, фіксують блювоту та діарею. Серед рідкісних побічних ефектів було зафіксовано також зниження апетиту, запаморочення, пітливість, болі в животі та висипання.
 

Які країни купують Covishield


AstraZeneca уклала ліцензійну угоду з Інститутом сироватки на постачання одного мільярда доз для країн з низьким та середнім рівнем доходу. Наразі Covishield імпортують Бутан, Мальдіви, Бангладеш, Непал, М'янма та Сейшели. Індія також планує відправляти вакцини до Шрі-Ланки, Афганістану, Маврикію та Бразилії.

Міністерство закордонних справ Індії заявляє, що країна продовжить постачати вакцини по всьому світу, беручи до уваги внутрішні та міжнародні вимоги та зобов'язання. Адже Індія виробляє 60% усіх вакцин у світі.
Поділитись

Новини по темі: