29 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Хабарництво на інвалідності: на Житомирщині триває розслідування корупційної схеми голови і секретаря МСЕК

Хабарництво на інвалідності: на Житомирщині триває розслідування корупційної схеми голови і секретаря МСЕК

  • Фото: СБУ
  • 27 січня, 2025 12:46

СБУ та Нацполіція задокументували причетність до корупційної схеми голови і секретаря МСЕК на Житомирщині: вимагали хабар з пораненого воїна ЗСУ.

Про це інформує Управління СБ України в Житомирській області.

"Служба безпеки і Національна поліція зібрали обґрунтовані докази причетності до вимагання грошей із пораненого воїна ЗСУ двох посадовців однієї з міжрайонних МСЕК Житомирщини – голови і медичного реєстратора. Корупційна схема полягала у вимаганні та отриманні хабарів за «експрес-проходження» медико-соціальної експертизи та продовження групи інвалідності важкопораненого бійця", - йдеться в повідомленні.

Наприкінці минулого року правоохоронці повідомляли про викриття «бізнесу на інвалідності», який діяв у одній із комунальних лікарень регіону. 

Тоді, оперативники СБУ і слідчі поліції затримали посадовицю лікарсько-консультативної комісії комунальної лікарні та лікаря-травматолога медзакладу.

За 2000 доларів США – собі і членам медкомісії – секретар ЛКК пообіцяла посприяти екстреному розгляду питання про продовження інвалідності захиснику у місцевому МСЕК.

При цьому жінка переконувала, що без «додаткового фінансування потрібним людям» пролобіювати це питання неможливо.

Крім того, ортопед-травматолог комунальної лікарні, до якого «порадила» звернутися за допомогою посадовиця комісії, зажадав від військового додаткові 10 000 гривень – за виготовлення виписки-підтвердження проходження стаціонарного лікування в хірургічному відділенні.

"У межах кримінального провадження правоохоронці задокументували увесь ланцюжок корупційної схеми та здобули обґрунтовані докази отримання головою і медичною реєстраторкою міжрайонної комісії своєї «долі» грошей за продовження групи інвалідності. Наразі двом посадовцям МСЕК повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням службового становища, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України", - повідомили в СБУ.

У зв’язку з нововиявленими обставинами дії секретаря ЛКК нині кваліфікуються як пособництво у скоєнні такого ж правопорушення, за попередньою змовою групою осіб (ч.5 ст.27 ч.3 ст.368 ККУ).

Оновлено також підозру ортопеду-травматологу комунальної лікарні. Тепер йому інкримінується вчинення злочину за ч.3 ст.354 ККУ (підкуп працівника підприємства, установи чи організації).

Досудове розслідування у межах кримінального провадження триває.

Документували корупційну схему співробітники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП регіону за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Поділитись

Новини по темі: