Маєток Терещенків у Денишах навіть у занедбаних руїнах зачаровує і відносить до занурення в епоху з "солодким присмаком". Адже колись ця будівля була втіленням прогресивності, розкоші та місцем творення історії.
Цей палац був перлиною — маєтком славетних цукрових магнатів Терещенків, про яких безліч міфів та легенд і досі відгукуються з історичними спогадами.
відео: llenadikkova
Палац Терещенків
Маєток зараз подекуди називають замком. Бо залишки вежі, яка височіє, дає такої величності.
Ця садиба будувалася власницею Надією Терещенко як родинне гніздечко і коштувало сімейству захмарної суми. Проєкт палацу розробляв відомий архітектор Павло Іванович Голандський, замовлення на який він отримав восени 1910 року. Будівля була симетричною, двоповерховою, побудованою в стилі італійського ренесансу, налічувала 40 кімнат та триповерхові башти.
Фото з архіву Терещенків
Для оздоблення будівлі кольоровий світлий цемент архітектор замовляв спеціально з Італії. Окремої уваги заслуговував парк поруч з маєтком, де були клумби, скульптури й фонтани. Цікаво, що на цій ділянці також знаходились ананасові та персикові оранжереї.
Фото з архіву Терещенків
Після завершення будівництва в 1913 році палац використовувався як заміський будинок.
Революція 1917 року перекреслила епоху: родина виїхала закордон, маєток націоналізували, і його доля кардинально змінилася. Палац був розграбований після Жовтневого перевороту і поступово знищений, а його цегла використовувалась на будівництві сільських будинків.
З часом будівля пережила війни, руйнування та занедбаність. Сьогодні від колишньої розкоші залишилися лише ці мовчазні мури — свідки втраченої епохи.
За легендою, під час будівництва власники могли заховати у палаці скарби, тому золотошукачі досі намагаються відшукати на території вже зруйнованої будівлі прикраси чи артефакти.
На сьогодні за допомогою 3D-графіки автори проєкту змогли відтворити, як виглядала садиба.
Фото 3D-візуалізації маєтку
Журнал Житомира писав Руїни оживають: в Денишах встановлено стенд 3D-візуалізації маєтку Терещенків.
Та навіть у руїнах цей палац зачаровує…
Чим вражав палац та що приховує історія його власників, а також чому Терещенки вирішили збудувати маєток у Денишах і що він розповідає про одну з найбагатших українських родин початку 20 століття – у матеріалі ЖЖ.