Нині бьордвотчинг став популярним явищем в Україні. Дослівно "birdwatching" — спостереження за птахами та фотополювання.
Мало хто здогадується, але і Житомир має неабияке різноманіття пернатих. Світлинами рідкісних та миловидних птахів, які зустрілись у паркових зонах та на околицях міста ділиться фотограф Олег Марцун.
У підбірці фооспотереження за вухотою совою в парку, орланом над Тетеревом, ґавами, лебедями, дятлами, синицями, горобцями тощо.
Фото Олега Марцуна справді заворожують. Ділимось підбіркою птахів у січні:
Відвідини вухатих сов, 01 січня, Житомир
"Орлан-білохвіст атакував качку, яка сиділа на воді. Поки я біг до місця драми, щоб для фото не заважали дерева, все цікаве пропустив. Качка просто не далась і пірнула, коли орлан її майже схопив. Так і втекла. Але пару кадрів все ж вдалося спіймати. Полювання у орлана не вдалось і він полетів далі, а качки, трохи покружлявши, повернулись на місце. Житомир. 02 січня", - додав Олег Марцун.
Кого ж ще фотографувати, коли немає цікавинок?! Звісно, що приходиться тренуватись на ґавах, особливо, коли вони так люб`язно погоджуються позувати. Житомир. 02 січня.
Синиця чубата, синиця чорна, золотомушка жовточуба, родина лебедів-шипунів. Житомирський район, озеро Мельком. 05 січня.
Типовий лісопарковий набір: дятел звичайний, повзик, синиця велика, синиця блакитна, гаїчка болотяна. Хіба що синиця чорна близько не підлетіла. Житомир. 12 січня.
Журнал Житомира писав раніше, що Бьордвотчери спостерігали за птахами і фотографували їх у заповіднику на Житомирщині.
Також публікували про Неочікувана знахідка в пустому вулику-колоді: на Житомирщині бортники натрапили на совенят.