21 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Неочікувана знахідка в пустому вулику-колоді: на Житомирщині бортники натрапили на совенят

Неочікувана знахідка в пустому вулику-колоді: на Житомирщині бортники натрапили на совенят

  • Фото: Поліський заповідник
  • 7 травня, 2024 14:13

У Поліському природному заповіднику, перевіряючи пустого вулика-колоду, бортники натрапили на цікаву й неочікувану знахідку.

Про це повідомив Сектор еколого-освітньої роботи Поліського природного заповідника.

"Під час перевірки пустого вулика-колоди, як кажуть бортники чи ,,пчоли роблять походкі" (бортник по ,,походках" визначав чи сядуть в цей вулик бджоли чи ні), Максим Воробей помітив серед лісу щось сіреньке. Подумавши, що то зайченя, підійшов ближче і побачив маленьке совеня. Потім ще одне і ще. Їх було четверо. Разом з орнітологом Юрієм Кузьменком прийшли подивитися на цікаву знахідку. Це були пташенята сови сірої", - розповіли в заповіднику.

Фото: Поліського заповідника

Також фахівці заповідника зазначили, що сСова сіра (Strix aluco) - птах родини Совові (Strigidae). Вона важається найпоширенішою зі всіх європейських сов.

"Птах перебуває під захистом Бернської конвенції. Сові сірій властивий осілий спосіб життя. Охоче селится як в глухих безлюдних куточках, так і поблизу людського житла. Вона може гніздитися в ущелинах скель і на горищах під дахами будинків, в дуплах дерев, у відживших свій вік бортях. Самка відкладає від 3- 5, зрідка до 9 білих яєць. Насиджування починається відразу після відкладання першого яйця. Інкубація триває близько 28 днів. Пташенята залишаються в гнізді приблизно 35 днів, а потім перебираються на найближчі гілки. На цей момент вони ще не вміють літати, тому нерідко падають на землю. Саме це і трапилось з нашими совенятами. Перевіривши непридатну для використання борть, впевнились, що пташенята були саме там", - проінформували фахівці.

Надалі спостеріати за дитинчатами сови сірої буде орнітолог.

Фото: Поліського заповідника

Нагадаємо, що У Поліському заповіднику фотопастка зафіксувала рідкісного борсука.

Раніше Журнал Житомира повідомляв, що у заповіднику на Житомирщині зафільмували червонокнижні види птахів - сови Полісся.

Поділитись

Новини по темі: