Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Виконком дозволив, а поліція штрафує: кафе у Житомирі працюють на свій страх і ризик

Виконком дозволив, а поліція штрафує: кафе у Житомирі працюють на свій страх і ризик

  • 5 листопада, 2020 12:27
У Житомирі власники закладів харчування повідомляють, що поліція складає протоколи на тих, хто працює, за порушення карантинних обмежень. 

Водночас виконавчий комітет Житомирської міської ради не забороняв працювати кафе і ресторанам. Були лише встановленні обмеження щодо кількості відвідувачів та графіку роботи.

В коментарі виданню Житомир інфо заступниця мера Світлана Ольшанська пояснила, що робота житомирських закладів харчування перебуває «у підвішеному стані».
 

«Виконком приймав своє рішення, ми надали пропозиції обласній комісії і на селекторі (вранці 30 жовтня - ред.) було сказано, що всі пропозиції враховано. Для того, щоб суб’єкти господарювання розуміли режим роботи в місті, ми в п’ятницю, 30 жовтня, прийняти рішення відповідно до поданих своїх пропозицій. Коли в понеділок, 2 листопада, нам прийшов протокол, ми зрозуміли, що пропозиції не враховані. В понеділок і вівторок ми збирали суб’єктів господарювання, були присутні голова облдержадміністрації і керівник поліції. Говорили про те, що суб’єкти господарювання мають працювати, але будуть певні обмеження, говорили, що в середу (4 листопада) це рішення вже має бути. Зараз очікуємо рішення Кабміну, а поки що такий «підвішений» стан. Зрозуміло, що поліція керується протоколом №40 державної комісії ТЕБ та НС, тому проблема є. Ми радили закладам харчування в цей перехідний період, поки немає рішення, працювати на винос, або влаштувати санітарний день, щоб не наражати себе на конфліктні ситуації та протоколи», - сказала Світлана Ольшанська.


У поліції пояснили, що вони керуються постановою КМУ від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на територіях із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19» та протоколом №40 від 30.10.2020 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
 

«Ми керуємося цими документами, виконавчий комітет 30 жовтня ухвалив своє рішення, але він не може послабити обмеження на державному рівні, лише посилити. Постанова Кабміну не дає можливості міській раді самостійно визначати обмеження», - наголосила речниця обласної поліції Алла Ващенко.


Як повідомлялося, з 4 листопада кафе в ТРЦ «Глобал UA» більше не приймають відвідувачів. Заклади громадського харчування працюють лише на доставку і на виніс.

Поліція повідомила про закриття в Житомирі двох кафе, які порушили правила карантину.
Поділитись

Новини по темі: