Світлодіодні лампочки стали практично невіддільною частиною нашого життя. У них є суттєві переваги, і головна з них – енергоефективність. Крім того, вони довговічні та екологічні. Попри це, навколо них виникає чимало міфів, подекуди дуже безглуздих, але люди в них вірять. Тож розберемося в основних із них і розвіємо їх.
Міф 1: світлодіодні лампи шкідливі для очей
Як не дивно, але є така думка, що лампочки світлодіодні шкодять зору. Прихильники цього міфу приводять аргумент, що світло пульсує, а через це виникає головний біль, втомлюються очі. Дійсно, мерехтіння присутнє, але його частота дуже висока, тож помітити його, а тим паче зазнати впливу від нього неможливо. Єдиний випадок, коли цей міф може стати правдою, — це в тому разі, коли придбаєте неякісний і дешевий виріб.
Хороші LED лампи з високим індексом передачі кольору гарантують комфортне освітлення, яке абсолютно не навантажує зір.
Міф 2: світлодіодні лампи дорогі
Якщо подивитись на їхню ціну та вартість інших, то вони дійсно виявляються трохи дорожчими. Однак варто враховувати довгострокову економію, що повною мірою компенсує різницю. Строк служби ЛЕД-приладів значно довший, ніж інших, у тому числі ламп розжарювання. Суттєвий момент — це відчутно менше енергоспоживання. Так, якщо порівняти, скільки «бере» лампа розжарювання, то це можна зіставити з декількома світлодіодними.
Використання сучасних енергоощадних ламп дуже вигідно в довгостроковій перспективі.
Міф 3: LED-лампи не можуть працювати при низьких температурах
Варто сказати, що цей міф частково правдивий, але так можна сказати лише про ті лампи, які були найпершими, вони дійсно були чутливими до низьких температур. Однак це абсолютно не стосується сучасних пристроїв, які можуть без проблем функціонувати в будь-яких кліматичних умовах, у тому числі при мінусових температурах.
Зверніть увагу, що на кожній лампі зазначаються умови, при яких вона може використовуватись, у тому числі температурний режим. Тому, якщо сумніваєтесь, обов'язково уважно передивіться пакування.
Міф 4: шкідливі речовини у світлодіодних лампах
Перші енергоощадні лампи були люмінесцентними, ними потрібно було дуже обережно користуватись та заборонялось утилізувати зі звичайним сміттям. Крім того, є підтвердження того, що окремі компанії використовували у виробництві токсичні речовини. Однак на 100% убезпечити себе від цього зможете, вибираючи лампи в надійному магазині, від перевірених брендів, які надають всі необхідні сертифікати якості.
Велика популярність подібних ламп підштовхнула ще більш ретельно контролювати стандарти щодо безпеки виробництва та експлуатації.
Міф 5: зі світлодіодними лампами неможливо створити затишну атмосферу
Цей міф тягнеться знову ж таки з тих часів, коли такі вироби мали дуже обмежену колірну температуру, а якщо точніше, то переважно холодне біле світло. Але сьогодні асортимент значно більший, тому зможете знайти тепле затишне світло для спальні та яскраве денне (наприклад, для кабінету).
Коли вибираєте, звертайте увагу на колірну температуру, яка позначається в кельвінах. Чим вона нижча, тим тепліше буде світло.