14 липня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Влада
  • Листи з повістками відправлятиме поштою Житомирська міська рада: стартує кампанія сповіщення військовозобов’язаних

Листи з повістками відправлятиме поштою Житомирська міська рада: стартує кампанія сповіщення військовозобов’язаних

  • Фото: Журнал Житомира
  • 3 липня, 2024 17:12

З 4 липня 2024 року Житомирська міська рада розпочинає надсилати рекомендовані листи військовозобов’язаним. Кампанія сповіщення чоловіків та жінок відбуватиметься у співпраці з Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). 

Про це 3 липня розповів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олег Смаль.

Отримувати такі рекомендовані поштові листи з повістками будуть військовозобов'язані, зареєстровані у Житомирській територіальній громаді та перебувають на обліку в ТЦК. 

За його словами Олег Смаля, сповіщення військовозобов’язаних за допомогою рекомендованих листів від міських рад — це загальноукраїнська практика. Ці дії регламентуються статтею 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

«Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки згідно з розпорядженням начальника ТЦК та СП звернувся до міської ради щодо розсилки цих повісток. Вони формують список, передають нам повістки, а ми надсилаємо рекомендованим листом військовозобов’язаним особам, які перебувають на обліку в ТЦК», — зазначає заступник міського голови.

ФОТО: Олег Смаль, заступник Житомирського міського голови

Олег Смаль також повідомив, що у кожній повістці для військовозобов’язаних особисто зазначена дата явки до ТЦК.

«Навіть якщо військовозобов'язаний відмовляється від вручення повістки, згідно чинного законодавством повістка вважається врученою. Якщо після цього військовозобов’язаний відмовився від вручення рекомендаційного листа та не з'явився до територіального центру комплектування. Потім сповіщається поліція, поліція здійснює розшук цього військовозобов'язаного, доставляє його до центру комплектування. Після чого на нього складається адмінпротокол — від 17 тисяч гривень. У будь-якому випадку потім даний військовозобов’язаний направляється на проходження військової лікарської комісії щодо придатності до військової служби. Якщо в нього є підстава щодо  непридатності, відповідно до норм чинного законодавства, він отримує відстрочку. Від завтра планується відправка рекомендаційних листів військовозобов’язаним», — каже Олег Смаль.

Наразі у міської ради є 212 повісток, які найближчим часом будуть розіслані, і кількість таких повісток лише збільшуватиметься. Жінок серед адресатів поки що немає.

Журнал Житомира писав, що Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів.

Повістка поштою: у Міноборони пояснили, за яких умов вважатиметься врученою.

Мобілізація жінок з 1 липня: кого можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень.

Поділитись

Новини по темі: