Сьогодні, 26 липня, на базі факультету лісового господарства та екології за участі народного депутата України, Голови підкомітету Верховної Ради України з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігоря Марчука стартувала конференція «Ловецька освіта та наука», яку Поліський національний університет організував спільно з Громадською спілкою «Українська Ловецька Рада».
Захід розпочався з відкриття інтерактивного тиру та лабораторії мисливствознавства, що викликало велику зацікавленість серед учасників. Вони також мали змогу оцінити матеріально-технічну базу факультету лісового господарства та екології.
Фото: Журнал Житомира
Музичний супровід забезпечив ансамбль сигнальної автентичної мисливської музики «Лісові сурми» Прикарпатського фахового коледжу лісового господарства та туризму. Основна частина конференції відбулася в ботанічному саду Поліського національного університету імені Героїв-десантників.
Ціль конференції полягала у відродженні української науки «Мисливствознавство» та сприянню підготовки висококваліфікованих фахівців у галузях мисливського господарства, екології, ветеринарії та дичерозведення.
Програма включала обговорення таких тем, як розвиток ловецької науки, екологічні аспекти ловецтва, біобезпека та роль ловецької культури у формуванні екологічної свідомості молоді.
За словами Олега Скидана, Поліський національний університет активно розширює свої освітні програми, пропонуючи підготовку фахівців у нових галузях. Цього року університет запроваджує підготовку магістрів з мисливського господарства. Такі фахівці наразі є вкрай необхідними. В Україні лише декілька навчальних закладів готують спеціалістів у цій галузі.
Конференції та круглі столи стали важливими майданчиками для обговорення проблем і перспектив мисливствознавства.
«Ми поєднуємо зусилля всіх зацікавлених сторін у цьому питанні. Зокрема, від початку року ми вже провели низку заходів з цього приводу. Реформування галузі мисливського господарства курує голова підкомітету з питань взаємодії влади і бізнесу та інвестицій Ігор Петрович Марчук, який сьогодні теж приєднався до нашого засідання. Це вже не перший захід: перший круглий стіл відбувся у Житомирі, другий – нещодавно в Кам'янець-Подільському. Це продовження системної роботи разом з Українською Ловецькою Радою, разом з іншими закладами вищої освіти, з нашими лісогосподарськими підприємствами, з народними депутатами», – розповів нам Олег Скидан, ректор Поліського національного університету.
Фото: Журнал Житомира
Галузь мисливського господарства в Україні досі стикається з численними стереотипами та викликами.
«Багато хто вважає, що мисливство – це лише полювання на звіра, але це лише частина питання. Ми зібрали однодумців, щоб опрацювати необхідні зміни до законодавства, щоб розпочати підготовку фахівців для галузі, обговорити актуальні проблеми в цій сфері і рухатися разом вперед», – зазначає Олег Скидан.
Сьогоднішній захід зібрав широке коло учасників, які спільно працюватимуть над вдосконаленням галузі. Представники мисливських господарств, навчальних закладів, освітніх установ і державних структур обмінюються досвідом та формують рекомендації для профільного комітету.
«Буквально вчора ми отримали лист на комітет з питань екологічної політики. Верховна Рада України зараз формує робочу групу з питань розробки змін до законодавства, що стосується галузі мисливського господарства. У складі цієї групи буде представник нашого університету. Тому пропозиції та думки, які сьогодні будуть озвучені, будуть враховані робочою групою при формуванні відповідних законодавчих актів або внесення змін до вже діючих законодавчих актів щодо розвитку галузі», – каже ректор Поліського національного університету.
Фото: Журнал Житомира
За підсумками конференції організатори готують звернення-резолюцію до відповідних державних органів – до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів та Президента. Серед пропозицій:
- виключення з закону України «Про жорстоке поводження з тваринами» статті 5 слів «мисливець» і «мисливство»;
- внесення до класифікатора професій спеціальностей «Єгер», «Мисливствознавець», «Аутфітер», «Технолог з розведення диких тварин» та «Лікар ветеринарної медицини зі спеціалізацією «Дика фауна»;
- звернення до Міністра освіти з пропозицією розробки нових навчальних планів за вказаними професіями;
- формування Дорадчого органу ГС «Українська Ловецька Рада» «Науково-освітня рада» та підписання меморандумів про співпрацю.
Журнал Житомира раніше писав, що на Житомирщині створено Поліський природоохоронний кластер.
Фото: Журнал Житомира