15 квітня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Загадкова історія маєтку Терещенків у Денишах – у проєкті «Українські палаци. Золота доба»

Загадкова історія маєтку Терещенків у Денишах – у проєкті «Українські палаци. Золота доба»

  • Фото: скриншот відео
  • 31 січня, 2024 21:09

У проєкті покажуть початковий вигляд маєтку Терещенків у Денишах. Прем'єра відбулась 31 січня у випуску історичного циклу Акіма Галімова «Українські палаци. Золота доба». 

У другому випуску «Українські палаци. Золота доба: палац у Денишах» автори розказали про непросту долю родини українських цукрозаводчиків Терещенків та їхнього розкішного маєтку на Житомирщині.

Ця садиба будувалася власницею Надією Терещенко як родинне гніздечко і коштувало сімейству захмарної суми. Наприклад, кольоровий світлий цемент для палацу архітектор замовляв спеціально з Італії. Окремої уваги заслуговував парк поруч з маєтком, де були клумби, скульптури й фонтани. Цікаво, що на цій ділянці також знаходились ананасові та персикові оранжереї. За легендою, під час будівництва власники могли заховати у палаці скарби, тому золотошукачі досі намагаються відшукати на території вже зруйнованої будівлі прикраси чи артефакти.

Під час революційних подій маєток зазнав мародерства і наразі він практично знищений. Однак за допомогою 3D-графіки автори проєкту змогли відтворити, як виглядала садиба.

Чим вражав палац та що приховує історія його власників, а також чому Терещенки вирішили збудувати маєток у Денишах і що він розповідає про одну з найбагатших українських родин початку 20 століття – дізнатись у відео:

Нагадаємо, що житомирський архітектор Максим Гордійчук відтворив по архівним фотографіям вигляд маєтку Терещенків в селі Дениші.

Поділитись

Новини по темі: