8 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Руїни оживають: в Денишах встановлено стенд 3D-візуалізації маєтку Терещенків

Руїни оживають: в Денишах встановлено стенд 3D-візуалізації маєтку Терещенків

  • Фото: колаж ЖЖ
  • 19 серпня, 2023 16:03

Біля зруйнованої садиби Терещенків в с. Дениші 19 серпня встновили стенд 3D-візуалізації. 

Про це 19 серпня повідомив архітектор-дизайнер Максим Гордійчук.

"Вразила кількість відвідувачів з інших областей. Це були молоді люди, які з ентузіазмом розпитували та цікавилися долею садиби, поки велися монтажні роботи. Вони були приємно здивовані можливістю побачити 3d-реконструкцію та із захватом скористалися цією можливістю", - розповів Максим Гордійчук.

На його думку, історію та культуру неможливо зробити популярною, якщо вона під шаром пилюки в архівах.

"Неможливо донести її до широких мас, якщо обмежуватися лише публікаціями монографій для вузьких кіл", - зазначив дизайнер..

Посилання на 3d-реконструкцію демонструється за QR-кодом на стендах.

Фото: 3D-візуалізації маєтку Терещенків в Денишах

Сам проєкт є одним з етапів реалізації грантового проєкту "ВІРТУАЛЬНА 3D-РЕСТАВРАЦІЯ ЗРУЙНОВАНИХ ПАМ’ЯТОК ЖИТОМИРЩИНИ ТА ВСТАНОВЛЕННЯ СТЕНДІВ З ЇХ ДОПОВНЕНОЮ РЕАЛЬНІСТЮ", що Фінансується за кошти фонду NED (Національного Фонду Демократії, США) в рамках проекту ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» Адвокати спадщини: підтримка і просування місцевих ініціативних груп молоді.

Палац Терещенків


Проєкт палацу розробляв відомий архітектор Павло Іванович Голандський, замовлення на який він отримав восени 1910 року. Будівля була симетричною, двоповерховою, побудованою в стилі італійського ренесансу, налічувала 40 кімнат та триповерхові башти. Для оздоблення будівлі використовувався світлий цемент з Італії.

Після завершення будівництва в 1913 році палац використовувався як заміський будинок. Палац був розграбований після Жовтневого перевороту і поступово знищений, а його цегла використовувалась на будівництві сільських будинків.

На сьогодні палац в руїнах. Частково збереглася вежа, з елементами гвинтової драбини, спуском в підземелля, частина західної стіни і невеликі сходи, внутрішні стіни повністю знищені, східна та північна сторони не збереглись.

Минулого тижня відбулось встановлення стенду 3D-візуалізації келії Єзуїтського монастиря в центрі Житомира. Вдласне проект розрахований на чотири історично-туристичні об'єкти.

Нагадаємо, що два роки тому житомирський архітектор відтворив по архівним фотографіям вигляд маєтку Терещенків в селі Дениші.

Поділитись

Новини по темі: