17 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Кінець навчального року в Житомирі: коли останні дзвоники та як компенсують освітні втрати у школах

Кінець навчального року в Житомирі: коли останні дзвоники та як компенсують освітні втрати у школах

  • Фото: Ілюстративне
  • 17 травня, 2024 17:27

У Житомирі останній день навчального року — 6 червня, а відпочинкова зміна розпочинається 10 червня. Про це повідомили Журналу Житомира у Департаменті освіти Житомирської міської ради.

До цього часу кожна школа дотримується власного графіка та параметрів, проводячи тематичні та контрольні заняття відповідно до навчальної програми. Про це нам розповіла перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

«У нас навчальний процес не обмежується лише вичитуванням програми, а й включає зворотний зв’язок… Усі, хто бажає навчатися очно — всі навчаються. На дистанційній формі навчання ті діти, які знаходяться за кордоном. Їх кількість від загальної не перевищує 2% (приблизно 175 учнів). І їм пропонується обрати між варіантами: чи вивчати матеріал за загальною програмою з розширеною кількістю годин, чи, навпаки, продовжувати навчання за кордоном — у школі, де вони знаходяться, а тут вивчати, наприклад, українську мову, історію України, народознавство — залежно від вікових особливостей учнів», — каже посадовиця.

Фото: Мережа

За її словами, активна робота з мінімізації освітніх втрат та підтримки учнів у навчанні триває вже протягом двох років, а у цьому навчальному році — посилено. 

«У канікулярний час також можуть проводитись індивідуальні та групові заняття з дітьми. Ми організовуємо різнопрофільні табори, включаючи мовні та математичні, де діти зможуть наздогнати ці втрати в навчанні. Цей підхід вже використовується другий рік поспіль, особливо посилено у 2023-2024 навчальному році. Тому що є діти, які повертаються з-за кордону, і зрозуміло, що вони не навчалися за нашою програмою. У них є якісь освітні втрати, і з цими дітьми займаються. І зараз займаються, і якщо є бажання, то можна займатися у червні та серпні», — розповідає Світлана Ковтуненко.

У житомирському ліцеї №23 ім. М. Очерета навчальний рік закінчиться 6 червня, а проведення останніх дзвоників у ліцеї планується на 5-7 червня. Програму подолання освітніх втрат тут допоки узгоджують, розповів директор закладу Ігор Баранов.

Фото: фейсбук сторінка Ігоря Баранова

«Надолуження освітніх втрат — це, по суті, додаткові заняття з таких предметів, з яких у дітей погіршилися знання або вони не зрозуміли певні теми. Для цього по кожному предмету розробляється графік. Діти, які бажають покращити свої знання, можуть відвідувати ці заняття, щоб зрозуміти тему, або якщо вони пропустили її, наздогнати. Це допомога дітям у надолуженні освітніх втрат, які виникли з різних причин. Наприклад, у дитини був психологічний стан такий, через який вона не сприймала якусь тему, або дитина пропустила певний період навчання. Організовується графік, за яким діти приходять в певний час на заняття з необхідних їм предметів і проходять відповідні теми», — каже директор.

У ліцеї №23 надолуження освітніх втрат проводиться двічі на рік: у серпні — перед початком навчального року та в січні — перед початком другого семестру. Заняття з подолання освітніх втрат -  не типовий урок, а форма, що поєднує розбір завдань, інтерактивні заняття та практичне відпрацювання тем. 

Журнал Житомира раніше писав, що останні дзвоники у більшості навчальних закладів Житомирської області заплановано на 31 травня. 

Водночас, до 28 червня у школах можуть тривати атестація учнів і заняття для подолання освітніх втрати за рік. 

Порушення облаштування укриттів та меню для школярів: на Житомирщині відбулись перевірки закладів освіти.

Поділитись

Новини по темі: