У Житомирському районі тривають роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася 2 липня у селі Березина. Для координації дій та максимально ефективної допомоги постраждалим створено спеціальний Штаб при Житомирській обласній військовій адміністрації, до складу якого увійшли представники адміністрації, Глибочицької громади, Міграційної служби, БТІ, ДСНС та правоохоронних органів. Про це повідомив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
На засіданні Штабу ухвалили низку рішень, спрямованих на підтримку мешканців Березини.
Відновлення документів
Для допомоги у відновленні втрачених під час пожеж документів громадян Міграційна служба виділила відповідального спеціаліста. З питань відновлення паспортних документів можна звертатися до:
Шинальської Ірини Петрівни: 0985185354
Шевчук Ганни Ігорівни: 0931587003
Правовстановлюючі документи на майно
У громаді працюватиме представник Житомирського обласного міжміського бюро технічної інвентаризації, який допоможе відновити втрачені правовстановлюючі документи на нерухоме майно.
Контактні особи:
Слідзевський Ігор Романович: 0671705600
Шевчук Ганна Ігорівна: 0931587003
Компенсації з державного бюджету
Житомирська обласна військова адміністрація активно співпрацює з Міністерством розвитку громад та територій України задля виділення коштів з Резервного фонду Державного бюджету України для відшкодування громадянам за втрачене та пошкоджене майно.
Розбір завалів та експертна оцінка
Оперативно-слідчі дії на території громади (окрім території підприємства, де стався вибух) завершено, що дозволяє розпочати подальші роботи з розбору завалів та проведення експертної оцінки руйнувань. Глибочицька громада найближчим часом укладе договір з відповідною експертною організацією, що є ключовим кроком для отримання компенсацій постраждалими жителями.
Фінансова підтримка від громади
На місцевому рівні Глибочицька громада спільно з обласною військовою адміністрацією організувала та провела сесію, на якій було ухвалено рішення про виділення понад 9 мільйонів гривень на першочергові заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю будівельних матеріалів, продуктів, медикаментів. З цієї суми 2 мільйони гривень буде виділено на виплату матеріальної допомоги безпосередньо постраждалим громадянам.
Робота рятувальників ДСНС
Фахівці ДСНС Житомирського району активно проводять аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи, щоб мешканці села Березина якнайшвидше змогли повернутися до своїх домівок.
«Чотири бригади рятувальників допомагають місцевим мешканцям долати наслідки вибуху: демонтують пошкоджені конструкції, прибирають уламки та будівельне сміття, укріплюють конструктивні елементи будинків, допомагають людям у побутових потребах», — повідомили у ДСНС.
Особлива увага приділяється тимчасовому відновленню дахів, вікон та парканів для захисту осель від негоди. Загалом до відновлювальних робіт залучено 16 рятувальників та 4 одиниці спеціальної техніки. Крім фізичної допомоги, рятувальники також активно спілкуються з людьми на місці, надаючи моральну підтримку та консультації з безпеки.
Раніше Журнал Житомира писав, що після вибуху поблизу Житомира підозру отримали троє причетних до виробництва вибухових речовин, котре працювало без дозволів.
Що відомо про вибух: хронологія подій
Близько 18:00 2 липня біля Житомира чули потужний вибух та та стовп чорного диму.
Одразу через вибух поблизу Житомира рух трасою перекрили. Попередньо було відомо, що двоє людей загинули, ще 15 постраждали внаслідок вибуху поблизу Житомира.
Також вибух поблизу Житомира пошкодив лінії електропередачі: без електрики були понад 700 помешкань.
3 липня ситуація на ранок: тривала ліквідація, відновлено електро- та автошляхи.
Згодом повідомили, що кількість постраждалих від вибуху поблизу Житомира зросла до 82 людей.
Окрім цього, палаючий автобус, поранені й вогонь: бійці 25 БрОГП рятували життя біля Житомира.
У Глибочицькій громаді відновили електропостачання після вибуху на підприємстві.
Понад 9 млн грн виділили з бюджету громади для ліквідації наслідків вибуху 2 липня поблизу Житомира.