24 травня, 2024
Ми в соцмережах

Переплутали тіла бійців: родина полеглого воїна Романа Богодвида з Житомирщини розшукала його тіло

  • Фото: Олена Кучмій
  • 16 лютого, 2024 19:16

Після кількох місяців пошуків родина полеглого воїна Романа Богодвида з села Дриглів, якій спочатку привезли на поховання тіло іншого загиблого бійця, розшукала тіло Романа. Поховають полеглого героя 17 лютого.

Про це розповіла сестра Романа Аліна Васін, передає Суспільне.

За її словами, Романа знайшли в одному з дніпровських моргів — його тіло лежало там під документами іншого полеглого бійця з Сумської області. Упізнати, що це Роман Богодвид змогли за результатами ДНК-експертизи.

"Він був там під чужим прізвищем. Нумерація була Сумської області, тому так проблематично було його знайти Експертиза за ДНК показала збіг з ДНК нашого молодшого брата, який теж здавав зразки на експертизу. Після цього було призначено ще одну повторну експертизу, щоб підтвердити результати попередньої. Нам прийшли готові висновки з остаточним підтвердженням і сьогодні вночі тіло Романа привезли в Чуднів у морг", — розповіла сестра Романа Богодвида.

Фото: Олени Кучмій

Зі слів Аліни, Роман лежав у морзі під документами свого бойового товариша Сергія Гебелка з Сумщини. Зважаючи на ситуацію, тепер уже родичам Сергія потрібно буде вести пошуки.

"Ми можемо лише здогадуватися, чому сталася така плутанина. Але тіло мого брата дуже понівечене. Мені скидали фотокартки — фактично там немає обличчя і голови загалом, тому візуально його тіло впізнанню не підлягає. Роман лежав у морзі під прізвищем свого бойового товариша, з яким він був на бойовому завданні. Ми заочно знали Сергія — Роман спочатку виходив з нами на відеозв'язок із його фейсбука. Тіло Романа проходило під документами Сергія. Тому тепер не можуть знайти вже Сергія. Із Сергієвими родичами ми зв'язку не маємо. Знаємо лише, що він на 10 років старший від Романа, працював вчителем. Тепер уже і їм треба буде пройти цей нелегкий шлях", — каже Аліна.

Романа Богодвида ховатимуть 17 лютого у його рідному селі Дриглів Чуднівської громади. О 9 годині ранку тіло заберуть із моргу у Чуднові і повезуть в останню путь через Дубище, Дідківці, Грем'яче і Дриглів. Чин похорону відбудеться о 10:30 у Дриглові

Фото: Олени Кучмій

Вічна слава і світла пам'ять нашому Герою.

Що відомо про справу з переплутаними тілами чотирьох загиблих воїнів

Раніше розповідало, що в село Дриглів Чуднівської громади 5 листопада привезли для поховання загиблого військового Романа Богодвида. Проте, коли рідні відкрили труну, побачили, що там — тіло іншого бійця. Родичі Романа Богодвида здали матеріали для ДНК-експертизи.

Наприкінці січня 2024 року за результатами ДНК у полеглому воїнові, якого у Дриглів привезли як Романа Богодвида, упізнали військового Івана Стасюка зі Славути, що на Хмельниччині. З'ясувалося, що тіло, яке у Славуті на початку листопада 2023 року поховали як Івана Стасюка, належить іншому загиблому бійцеві, ім'я якого невідоме.

Наразі лишається невідомою доля воїна Сергія Гебелка з Сумщини, під документами якого у морзі лежало тіло Романа Богодвида.

Поділитись

Новини по темі: