19 квітня, 2024
Ми в соцмережах

На Житомирщині відмінили похорон бійця – рідні не впізнали сина

  • Фото: Олени Кучмій
  • 7 листопада, 2023 21:04

У село Дриглів Чуднівської громади п'ятого листопада привезли для поховання загиблого військового Романа Богодвида. Проте, коли рідні відкрили труну, побачили, що там — тіло іншого бійця.

Про це йдеться в сюжеті Суспільне.

За словами матері загиблого воїна Ольги Богодвид, її син Роман захищав Україну 11 днів. Він був стрільцем-санітаром другого механізованого відділення третього механізованого взводу сьомої механізованої роти третього механізованого батальйону. На передовій він вивозив поранених бійців із поля бою.

"Четвертого вересня моєму синові вручили повістку. Шостого вересня його забрали у Чернігів. Там він був два тижні. Потім зателефонував і сказав, що його підрозділ відправляють на позицію, і його не буде на зв’язку декілька днів", — розповіла мама воїна Романа Богодвида.

Жінка показує сповіщення, де написано, що її син Роман Богодвид загинув 28 жовтня 2023 року через влучання ворожої ракети поблизу Богданівки Бахмутського району. За її словами, п'ятого листопада його мали поховати, але коли привезли труну, то рідні бійця не впізнали Романа.

"У нього щетина була світлою, із сивиною, а у цього чоловіка — чорна. І нігті у мого сина були інші — круглі. Ми труну знову у морг завезли. Там ще раз дивилися на нього, знявши одяг. У мого сина волосся було на грудях. А у цієї дитини, яка лежала у труні, тіло чисте, біле", — сказала мама українського захисника.

Вона також розповіла, що, не зважаючи ні на що, вона хоче знайти свого сина — живого або мертвого. Якщо він мертвий, то вона хоче похоронити саме його, а не чиюсь іншу дитину.

Дружина Романа Богодвида Лілія Месникович розказала, що коли привезли труну у їхній дім, то першим зайшов подивитися його брат.

"Я не могла зайти. А коли брат вийшов із хати, то сказав, що загиблий у труні воїн не схожий на Романа. Потім зайшла я і побачила, що це не Роман. Ми були шоковані. Уявляєте, який у нас був стан", — сказала сестра загиблого Романа.

Вона також розповіла, що їй передали у пакетику речі, які належали тому воїну, але вона їх не взяла, а передала у поліцію.

За словами сестри Аліни Васін, їхню родину відразу почали запевняти, що на поховання привезли саме загиблого Романа Богодвида.

За словами комісара Житомирського Територіального центру комплектації та соціальної підтримки Олега Клока, коли загиблого бійця привезли, то вони труну не відкривали, бачили тільки медичне свідоцтво про смерть.

"Сповіщення надійшло на нього, розумієте. Прізвище, ім’я, дата, рік народження — все збігається", — сказав Олег Клок.

Заступник начальника з морально-психологічного забезпечення Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Рець розповів, що у цій ситуації спрацював людський фактор.

"Усі процедури, які стосуються доставки тіл загиблих військовослужбовців та їх поховання, відбуваються згідно із нашими документами. Ми керуємося, в основному, інструкцією з організації поховання військовослужбовців. Там все чітко розписано: хто за що відповідає, хто що має зробити, в який час і як. У даному випадку треба розбиратися", — сказав керівник терцентру комплектування та соціальної підтримки.

Посадовець також додав, що в таких випадках тіло повертається до моргу для зберігання. Рідні пишуть заяву в поліцію для відкриття кримінального провадження за фактом зникнення людини. У рамках кримінального провадження проводиться експертиза ДНК.

Поділитись

Новини по темі: