"Згідно даних досудового розслідування, керівник одного з державних лісогосподарських підприємств Житомирської області створив та очолив організовану групу, що займалася незаконною рубкою під час здійснення заходів з охорони та захисту лісів. До складу групи також увійшли посадові особи державної лісової охорони лісового господарства, спеціалізованого лісозахисного підприємства та фізичні особи-підприємці", – повідомляє ДБР.
За інформацією бюро, злочинна група діяла за узгодженим планом, відповідно до якого під час відведення насаджень у санітарні рубки до документів вносились завідомо недостовірні відомості.
"Як наслідок, на лісових ділянках, які відводились в рубку для здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів, фактичний запас деревини був значно більшим за офіційні дані у матеріалах відводу. Це дало змогу зловмисникам загалом незаконно вирубати понад 300 дерев різних порід", – зазначає відомство.
Лише на території одного лісництва протягом серпня-вересня 2019 року злочинна група заподіяла шкоди на суму близько 2,5 млн грн.
У разі доведення вини підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Як повідомляв "Журнал Житомира", в жовтні 2019 року невідомі спалили автомобіль екологічної інспекції, яка приїхала на позапланову перевірку Олевського лісгоспу. У березні екологам вдалося провести перевірку лісгоспу і знайти численні порушення. Тиждень тому екологічна служба рапортувала про нові порушення в держпідприємстві "Олевське ЛГ".