Фактором зниження потреби в теплі будинку і, отже, зниження витрат на його опалення при одночасному підвищенні теплового комфорту в будинку є термомодернізація будівлі. Вона може бути комплексною або зосередитися на аспекті, який найбільшою мірою впливає на теплові параметри будинку. На сайті https://www.adamson.ua/ можна замовити енергетичний аудит та якісне утеплення будинків.
Основні критерії технології
Термомодернізація будівлі полягає у внесенні змін, які обмежують вихід тепла і забезпечують більш економічне й енергоефективне опалення приміщень. Основною причиною великої витрати енергії опалення є надмірний викид тепла з будинку. Йде тепло через неправильно ізольовані зовнішні стіни та вікна, дах і підлогу. З цієї причини в рамках термомодернізації найчастіше виконується:
- утеплення зовнішніх стін будівлі,
- заміна віконних і дверних столярних виробів,
- утеплення даху або перекриття,
- утеплення перекриття над неопалюваним підвалом або утеплення підлоги на ґрунті.
Термомодернізація будинку також відноситься до його внутрішніх установок і містить в собі:
- модернізація або заміна системи опалення,
- використання поновлюваних джерел енергії для опалення, наприклад, шляхом установки сонячних панелей або теплової насоса,
- застосування механічної вентиляції з рекуперацією тепла (рекуперація),
- поліпшення системи підготовки гарячої води.
На енергоефективну модернізацію, безумовно, варто зважитися, коли отримання і підтримання відповідних температур в будівлі під час опалювального сезону пов'язано нерозривно з високими витратами на опалення будинку або, попри високі витрати на ці цілі система опалення не забезпечує тепловий комфорт мешканцям.
Рекомендації експертів
Термомодернізація це хороше рішення, коли перегородки будинку (стіни, дах, підлога) не відповідають основним умовам коефіцієнта теплопередачі U – найчастіше це належить до перегородок старих будинків, які не мають належної теплоізоляції.
Про термомодернізацію варто думати й тоді, коли в будинку встановлені старі вікна, а також коли система опалення базується на відпрацьованому, малоефективному або такому, що забруднює (бруднить, занечищує, каляє, загиджує) навколишнє середовище котлі. Енергетичний аудит може виявитися хорошим кроком також для будівель, в яких обмін повітря здійснюється на основі недостатньо ефективної вентиляції, де разом з відпрацьованого повітря назовні безконтрольно йде багато тепла з будівлі.
Термомодернізація може полягати в поліпшенні одного або декількох елементів, в залежності від потреб і фінансових можливостей інвестора. Саме він приймає рішення щодо обсягу виконуваних модернізаційних робіт.