24 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • В Україні перевірять всі рішення ВЛК і переглянуть систему визначення придатності до військової служби

В Україні перевірять всі рішення ВЛК і переглянуть систему визначення придатності до військової служби

  • Фото: ілюстративне / shutterstock
  • 31 серпня, 2023 9:24

В Україні проведуть комплексну перевірку обґрунтованості ухвалених в період із 24 лютого 2022 року рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Ради національної безпеки та оборони, повідомив президент Володимир Зеленський в Telegram.

"Провів засідання РНБО. Тематика – військово-лікарські комісії. Підсумки перевірки всієї системи ВЛК по країні. Доповіді щодо порушень. Кроки для унеможливлення будь-якої корупції у сфері ВЛК. Доповідали МВС, СБУ, ДБР, військові, представники медсфери, Уповноважений з прав людини та Генпрокурор.

Рішення такі.

Провести комплексну перевірку обґрунтованості тих рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені в період із 24.02.22 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями. Усіма випадками, коли рішення явно безпідставні та незаконні, мають зайнятися правоохоронці. За результатами перевірки будуть зроблені висновки щодо тих осіб, які на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон за час від початку повномасштабної агресії", йдеться у повідомленні.

У зверненні 30 серпня Зеленський також заявив, що є приклади областей, де після лютого минулого року вдесятеро зросла кількість зняття з військового обліку через рішення ВЛК.

"Абсолютно зрозуміло, що це за рішення. Корумповані рішення. Та й у межах кримінальних проваджень, які тривають зараз щодо працівників ВЛК та МСЕК, видно ще краще, скільки рішень могло бути сфальшовано. Вже є чітко встановлені правоохоронцями необґрунтовані рішення ВЛК. Зафіксовані конкретні докази. В закритому режимі це представлено. Різні регіони країни, різні ТЦК, різні посадовці. Хабарі від 3 до 15 тисяч доларів. Будуть відповідати", сказав президент.

За словами глави держави, ухвалено рішення активізувати розширення можливостей проходити ВЛК в системі цивільних медичних закладів.

Військове командування має повністю співпрацювати із цивільними медиками для розв’язання цього питання, наголошує Зеленський.

Також в Україні переглянуть систему визначення придатності до військової служби.

"Вирішимо й те, із чим звертаються майже всі командири на місцях, – поняття так званої обмеженої придатності. Дуже довго це поняття давало змогу маніпулювати в питаннях комплектації підрозділів. Зокрема, бойових бригад. Усе, що стосується придатності чи непридатності до військової служби, повинно бути максимально чітким. Щоб і людина розуміла, як вона може допомогти обороні, і щоб у підрозділах була ясність, ким їх будуть комплектувати", резюмував Володимир Зеленський.

Поділитись

Новини по темі: