Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Колишня вчителька з Житомирщини стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ

Колишня вчителька з Житомирщини стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ

  • Фото: Міноборони
  • 27 травня, 2022 16:26

Лейтенант Любов Плаксюк – перша жінка, яка очолила артилерійський підрозділ Збройних сил України. Любов родом з міста Баранівка, що на Житомирщині. Раніше жінка була викладачкою Історії.

Як повідомили в Міністерстві оборони, Любов Плаксюк вступила до лав українського війська у 2016 році. 

"Військова кар’єра йшла "за звичним сценарієм", крок за кроком – від радіотелефоніста до командира відділення управління. Та все кардинально змінилося, коли жінка побачила роботу важких 152-мм САУ. Відтоді весь вільний час вивчала роботу номерів розрахунку, читала відповідну літературу, вивчала конструкцію артустановок, а у 2019-му зробила дебютний постріл з гармати на полігоні", – інформує Міноборони.

Ранок 24 лютого 2022 року лейтенант Любов Плаксюк зустріла в районі проведення ООС на посаді командира батареї самохідного артдивізіону. 

Завдяки вмінням офіцера миттєво реагувати на зміну обстановки, приймати оптимальні рішення, швидко рахувати установки для стрільби та вираховувати поправки для ведення вогню – російські війська несуть жахливі втрати в техніці і живій силі під вогнем артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

"Якщо потрібно ціль "подавити", аби вона не змогла працювати, достатньо влучити снарядом від гармати "Гіацинт-С" у радіусі 50 метрів, – пояснює лейтенант Плаксюк. – Якщо ж стоїть завдання ціль знищити – потрібна інша точність влучання… Артилерія – дуже складна наука, вивчення якої ніколи не зупиняється".

Теги:
Поділитись

Новини по темі: