24 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Безпілотні війська зʼявляться в Україні – указ Президента

Безпілотні війська зʼявляться в Україні – указ Президента

  • Фото: ПЖ
  • 6 лютого, 2024 19:23

У структурі ЗСУ створюють Сили безпілотних систем як окремий рід сил.

Відповідний указ підписав глава держави Володимир Зеленський у вівторок, 6 лютого.

“Кабінету Міністрів України із залученням Генерального штабу Збройних Сил України опрацювати питання щодо створення у структурі Збройних Сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України”, – йдеться в документі.

Зазначається, що указ підписано “з метою нарощування спроможностей Збройних Сил України щодо використання безпілотних та роботизованих повітряних, морських та наземних систем, забезпечення готовності до застосування таких систем за призначенням”.

На указ вже зреагував очільник Мінцифри Михайло Федоров.

“Надважливе та історичне рішення! Потенціал дронів надзвичайно великий. Рішення про створення безпілотних військ стане потужним поштовхом до технологічного та інноваційного розвитку Збройних сил України. Рік тому в ЗСУ створили роти ударних дронів на рівні бригад. З першого дня ми брали участь у їх розвитку: розробляли структурну організацію, доктрину застосування, навчали, забезпечували різними типами дронів, цифровізували їх роботу та взаємодію”, – написав він у ФБ.

“За цей час дрони докорінно змінили ситуацію на полі бою. Вони ефективно зупиняють атаки росіян та підтримують контрнаступ Сил оборони України. Абсолютну більшість техніки вражають саме безпілотниками. Спільно з ВМФ, СБУ та ГУР ми працювали над створенням перших у світі морських дронів, які повністю змінили правила ведення війни на морі, декласифікували чорноморський флот рф і скоро виженемо його з українського Криму остаточно”, – додав Федоров.

Він також підкреслив, що в межах кластера Brave1 його команда працює над розвитком наземних дронів, які вже можуть частково замінити кулеметника або зробити його роботу більш безпечною, їхати в наступ, вивозити поранених чи доставляти боєприпаси на передову.

“А головне — кожен дрон рятує життя наших героїв!”, – резюмував він.

Поділитись

Новини по темі: