Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Житомирський бронетанковий завод передасть ЗСУ 26 відремонтованих БМП. ФОТО

Житомирський бронетанковий завод передасть ЗСУ 26 відремонтованих БМП. ФОТО

  • 26 березня, 2021 8:56
Житомирський бронетанковий завод відновив та підготував до передачі Збройним силам України 26 БМП, які раніше за рішенням суду були примусово вилучені у польського постачальника. Про це повідомляє пресслужба державного концерну “Укроборонпром”.

Зазначається, що згідно з контрактом, укладеним ще у 2017 році, польська компанія "WTORPLAST S.A." мала поставити понад 90 одиниць техніки для українських військових три роки тому. Однак українська сторона отримала тоді лише 20 машин.
 

"Ми зіткнулися з такою ситуацією, що закордонний партнер системно не виконував свої зобов’язання. Тому цю техніку "Укрспецекспорту" довелося “добувати” шляхом судових і виконавчих проваджень”, – наголошує заступник генерального директора Укроборонпрому з виробництва Ігор Фоменко.


У липні 2020 року польський суд задовольнив позов української Державної компанії "Укрспецекспорт" до "WTORPLAST S.A." та зобов’язав останню поставити 26 одиниць техніки Україні, а також повернути авансові платежі за контрактами та компенсувати судові витрати – загалом понад 3 млн доларів США.

У жовтні минулого року БМП-1АК було доставлено на Житомирський бронетанковий завод. Техніка надійшла в незадовільному технічному стані та без документації. Тому фахівці підприємства одразу розпочали приводити машини до ладу.
 

"Довелось усувати наслідки тривалого зберігання техніки. Було перевірено шасі, двигуни, підготовлено необхідну документацію тощо. Наразі машини повністю відповідають технічним вимогам замовника та пройшли всі необхідні випробування. Військове представництво їх прийняло. БМП готові до відвантаження замовнику – Міністерству оборони України", – розповідає керівник заводу Олексій Жуковець.
Фото: Укроборонпром
Поділитись

Новини по темі: