Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • 100 000 грн на місяць: Міністр оборони розповів, як військовим нараховується грошове забезпечення

100 000 грн на місяць: Міністр оборони розповів, як військовим нараховується грошове забезпечення

  • Фото: ЗСУ
  • 26 травня, 2022 11:06

Міністр оборони України Олексій Рєзніков розповів, як військовим нараховується грошове забезпечення та додаткові виплати. Для цього він записав спеціальне звернення.

Міністр зазначив, що для тих воїнів, які беруть участь у боях, додаткова винагорода визначається з розрахунку 100 тисяч гривень на місяць. Або приблизно 3000 гривень на день.

Тобто, якщо військовослужбовець, скажімо, рядовий стрілець, півмісяця обороняв кордон з Угорщиною, а інші півмісяця брав безпосередню участь у боях на Харківщині чи Донеччині, сумарно за місяць йому буде нараховано:

  • щомісячне грошове забезпечення у розмірі близько 13-14 тис. грн відповідно до посади та звання.
  • близько 15 тисяч гривень додаткової винагороди за несення служби під час воєнного стану.
  • та близько 50 тис. гривень за безпосередню участь у бойових діях.

Кількість днів, які військовослужбовець безпосередньо перебував у бою, виконував бойові завдання, визначається на підставі бойових наказів і розпоряджень, які видаються військовим командуванням різних структур сил оборони.

Платежі розведено на дві частини, тому що розмір щомісячного грошового забезпечення відомий. Він майже однаковий кожного місяця. А розмір додаткової винагороди за підсумками місяця фінансові служби частин мають порахувати на підставі бойових наказів.

Чим більше днів військовослужбовець провів у бою, тим більшу додаткову винагороду він отримає. Кожного місяця ця сума може суттєво відрізнятися.

Також слід розуміти, що окремі підрозділи тієї чи іншої бригади можуть знаходитись у бою. У той час як інші перебувати у пункті постійної дислокації, проходити злагодження чи виконувати інші, небойові завдання.

Тому в рамках однієї бригади чи навіть батальйону розмір виплат може суттєво відрізнятися. Все залежить від бойових наказів.

Поділитись

Новини по темі: