Житомирська міська рада підписала тристоронній меморандум із Міністерством закордонних справ Литовської Республіки та Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України. Цей документ відкриває другий етап проєкту «Школа майбутнього для України».
Йдеться про підготовку та адаптацію технічного проєкту будівництва нової багатофункціональної школи на місці ліцею №25, йдеться в повідомленні міськради.
Литва через своє Міністерство закордонних справ фінансуватиме роботи. Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України надаватиме експертну допомогу й консультуватиме під час реалізації проєкту. Житомирська міська рада виконуватиме функції технічного замовника та допомагатиме у втіленні рішень. Реалізацію проєкту забезпечуватиме CPVA — агентство, що реалізує проєкти відбудови України. 19 вересня у Києві Литва офіційно відкрила філію Центрального агентства з управління проєктами (CPVA). Новий підрозділ агентства працюватиме для зміцнення управління та ефективності проєктів відновлення й відбудови України, а також шукатиме нові можливості для подальшої співпраці між Литвою та Україною.
"Ми чітко знаємо, чому ми тут і чому ми це робимо. Ми віримо в Україну. Віримо в сильну українську державу та її креативних людей, яких цінуємо як добрих і надійних друзів. Литва сама пройшла довгий шлях європейської інтеграції й добре знає, яку велику користь це нам принесло. Ми не лише готові поділитися своїм досвідом, але й вчитися у сильних і сміливих українців», – зазначив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс під час відкриття філії CPVA у Києві.
Освітній простір буде адаптований до сучасних освітніх стандартів: безпечний, доступний, комфортний для учасників освітнього процесу.
Проєкт передбачає відкритий діалог між усіма учасниками та регулярне інформування громади про хід робіт.
«Ліцей №25 став символом втрат, але тепер він стане прикладом відновлення та європейського підходу до освіти. Литва поруч із нами, допомагає відновлювати інфраструктуру, підтримує освітні й гуманітарні проєкти. Відновлення ліцею №25 — це не просто нова сучасна школа, це символ дружби та солідарності між нашими народами. Ми щиро вдячні литовському уряду за те, що вони вкладають сили й ресурси у майбутнє наших дітей», — секретар міської ради Галина Шиманська.
Передумова цієї тристоронньої домовленості — меморандум, що був підписаний 12 липня 2025 року у Римі під час Ukraine Recovery Conference 2025 (конференції з відновлення України) між Міністерством закордонних справ Литовської Республіки та Міністерством освіти і науки України, яким Литва зобов’язалася сприяти відновленню освітньої галузі України.
Нагадаємо, що у червні У Житомирі розпочали демонтаж будівлі ліцею №25, зруйнованої ворожим авіаударом.
Раніше Журнал Житомира писав, що що на звернення батьків розбомбленого ліцею в Житомирі відреагував Омбудсман.