Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Сб, 18-09-2021    14:01:35
Житомир » Новини » Суспільство » 2021 » Сентябрь » 14 » 10:33:12 оновлено: 10:33:51

В Україні змінили правила карантину: що дозволили вакцинованим

14-09-2021, 10:33:51 756 Коментарі 0 Читать на русском

В Україні змінили правила карантину: що дозволили вакцинованим
Кабінет Міністрів 13 вересня ухвалив зміни до постанови про карантинні норми в Україні. Постанова набуде чинності за 7 днів після публікації. Як повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я, згідно з новими правилами, COVID-сертифікат може бути "жовтим" або "зеленим" і міститиме інформацію про вакцинацію, негативний тест або одужання від COVID-19. У "жовтому" сертифікаті буде інформація про перше щеплення, у "зеленому" - про повну вакцинацію.
 

“Запропоновані нами зміни - це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково в нас чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає  у більшості країн”, - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.


Тепер у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з “жовтими” чи “зеленими” COVID-сертифікатами. 

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтого” чи “зеленого” COVID-сертифікату. 

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником. 

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів “зеленого” COVID-сертифікату.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, “жовтого” чи “зеленого” сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно. 

Тегі: COVID-сертифікат, коронавірус, карантин, вакцинація
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: