Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Среда, 20 Января 2021    15:20:10
Житомир » Новини » Житомир » 2021 » Январь » 6 » 12:41:52 оновлено: 13:05:52

У Житомирі встановили 3-х метровий солом'яний Дідух. ФОТО

06 Января 2021, 13:05:52 1183 Коментарі 0 Читать на русском

У Житомирі встановили 3-х метровий солом'яний Дідух. ФОТО
6 січня напередодні Різдва у Житомирі встановили величезний Дідух - символ урожаю, добробуту, багатства, зачинателя роду, духовного життя українців, оберега роду. 

Як пояснили у мерії, ініціатива зі встановлення у Житомирі одного із символів Різдва належить небайдужим житомирянам-благодійникам. 

Спочатку Дідуха розмістили на головній пішохідній вулиці нашого міста – Михайлівській, біля театру ляльок, а потім перевезли до Свято-Михайлівського кафедрального собору. 

Виготовлений Дідух із жита, його висота разом із зіркою більше 3-х метрів. Різдвяний Дідух стоїть на трьох ногах, які творять конусну форму, та має чотири канонічних рівні. Вінчається Дідух дванадцятикутною зіркою – символом Творця.Існують дві версії, чому 6 січня із першою Різдвяною зіркою люди заносили у хату «хлібне дерево». За однією з них, коли на полі закінчувалися жнива, а селяни збирали урожай - це було справжнім святом. Щоб відзначити радісну подію, люди несли з поля до хати останній обжинковий сніп. 

Або кажуть ще, коли Ісус Христос народився в стаєнці, то було дуже холодно. У стіні Йосип знайшов шпарину і затулив її снопом із соломи. Звідтоді існує звичай на Святу вечерю застеляти підлогу в хаті сіном та ставити Дідух - символ затишку та тепла. Дідух ставили на найпочесніше у хаті місце - під образами.


Тегі: Дідух, Житомир, Різдво
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: