Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 01 Декабря 2020    07:06:16
Житомир » Новини » Житомир » 2020 » Ноябрь » 13 » 18:15:40 оновлено: 18:15:37

Амбулаторії в Житомирі від завтра працюватимуть без вихідних

13 Ноября 2020, 18:15:37 612 Коментарі 0 Читать на русском

Амбулаторії в Житомирі від завтра працюватимуть без вихідних
У Житомирі через великий наплив пацієнтів поліклініки та амбулаторії сімейних лікарів лікарі будуть працювати у вихідні дні.

Про це 13 листопада в коментарі виданню Житомир інфо сказала заступниця мера Марія Місюрова.
 

«У зв’язку з великим навантаженням на сімейних лікарів і великою кількістю звернень до поліклінік і амбулаторій вирішено працювати у вихідні та святкові дні, починаючи з 14 листопада, з 9:00 до 18:00. Обов’язково будуть чергувати лікарі, які зможуть оглянути і надати медичну допомогу. Якщо ваш сімейний лікар не чергує в цей час, то вас прийме інший лікар», - повідомила Місюрова.


За її словами, якщо раніше за один прийом у сімейного лікаря було до 20 людей, то зараз 50-70, тому лікарі не завжди можуть відразу відповідати на дзвінки пацієнтів, які хочуть отримати консультацію телефоном.
 

«Коли сімейний лікар оглядає людину, то він фізично не може взяти слухавку. Є лікарі, які потім передзвонюють, але пацієнт хоче мати контакт зі своїм лікарем, то бажано дізнаватися години прийому і дзвонити в інший час. Якщо неможливо додзвонитися – є телефон контакт-центру ЦПМСД, там скажуть як діяти. Якщо потрібно оглянути пацієнта, зробити рентгенологічне обстеження – в такому випадку треба звертатися в амбулаторію, для цього ми хочемо пролонгувати час на вихідні. Також на вихідні можна буде здавати ІФА-тести та робити забір на ПЛР», - розповіла заступниця мера.


Вона також закликала пацієнтів, які підозрюють у себе коронавірус, не займатися самолікуванням і ні в якому разі не приймати антибіотики.
 

«Зараз є неконтрольований прийом антибактеріальних препаратів без призначення лікаря. Це велика загроза в подальшому лікуванні, тому що приймають навіть антибіотики резерву (лікарські засоби «останньої надії», які використовують тільки в найтяжчих випадках, коли всі інші можливості вичерпані - ред.), а потім вже організм нечутливий до інших препаратів. COVID-19 – це вірусна інфекція, при легкому та середньому перебігу хвороби потрібне тільки симптоматичне лікування, жарознижувальні препарати та режим, прописаний лікарем. Якщо є ускладнення у вигляді задишки, поганого самопочуття – треба звертатися до лікаря, при можливості поміряти сатурацію (рівень кисню в крові) пульсоксиметром. Якщо легкий чи середній перебіг хвороби, то треба знаходитися на амбулаторному лікуванні, бо госпіталізація в лікарню – це теж загроза внутрішньо лікарняної інфекції», - наголосила Марія Місюрова.


Заступниця мера наголосила, що згідно наказів МОЗ лікарняний лист сімейний лікар може видавати дистанційно, не потрібно йти в поліклініку чи амбулаторію.

Тегі: амбулаторія, лікарі, Житомир
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: