Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Чт, 13-05-2021    06:25:27
Житомир » Новини » Житомир » 2020 » Сентябрь » 29 » 12:27:51 оновлено: 12:46:51

Мерія хоче, щоб житомирські ПТУ почав фінансувати обласний бюджет

29-09-2020, 12:46:51 555 Коментарі 0 Читать на русском

Мерія хоче, щоб житомирські ПТУ почав фінансувати обласний бюджет
Житомирська міська рада звернулася до обласної ради з проханням передбачити в бюджеті на 2021 рік видатки на фінансування закладів професійно-технічної освіти. 

За відповідне звернення 28 вересня проголосували депутати міської ради.

У мерії наголошують, що у житомирських закладах професійно-технічної освіти лише 30% учнів – це жителі Житомира та міської ОТГ. Відтак, більшість учнів з області.
 

Звернення депутатів

 

Депутати Житомирської міської ради вкрай стурбовані відсутністю джерел покриття видатків на фінансуванням професійно-технічних навчальних закладів, які розміщені на території м. Житомира.

Бюджетним кодексом України передбачено здійснення з бюджетів об’єднаних територіальних громад, у складі яких є місто - обласний центр видатки на професійно-технічну освіту (на оплату послуг з підготовки кадрів на умовах регіонального замовлення у закладах професійно-технічної освіти, які розташовані  на території зазначених міст). При цьому, питома вага учнів ПТНЗ - мешканців Житомирської міської ОТГ складає близько 30 відсотків.

Разом з тим, пунктом 201 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України визначено, що "з обласних бюджетів можуть здійснюватися видатки, визначені підпунктом "е" пункту 2 частини першої статті 89 цього Кодексу, у частині підготовки кадрів на умовах регіонального замовлення для потреб усієї області… При цьому обсяги зазначених міжбюджетних трансфертів визначаються за формулою, яка затверджується відповідною обласною радою у додатку до рішення про обласний бюджет".

Відповідно до Концепції державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти "Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта" на період до 2027 року, передбачається протягом 2022-2024 років здійснити перехід до фінансування закладів професійно-технічної освіти, які розташовані на території міст - обласних центрів, з обласних бюджетів.

Зменшення доходів бюджету на 2021 рік внаслідок припинення зарахувань акцизного податку на пальне та пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту на суму близько 66,0 млн грн, а також значні втрати у зв’язку обмежувальними заходами по COVID-19, призводять до розбалансування бюджету за доходами та видатками.

Враховуючи зазначене вище, просимо передбачити у обласному бюджеті на 2021 рік видатки на фінансування закладів професійно-технічної освіти, які розміщені на території м. Житомира в повному обсязі. Співфінансування пропорційно чисельності учнів - мешканців Житомирської міської ОТГ гарантуємо.


Нагадаємо, з 2017 року фінансування ПТУ покладено на місцеві бюджети.

Тегі: фінансування, БЮДЖЕТ, ПТУ, Житомир, облрада
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: