Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Чт, 22-04-2021    14:43:11
Житомир » Новини » Житомир » 2020 » Сентябрь » 29 » 08:56:31 оновлено: 09:07:31

У Житомирі відремонтують аварійний корпус гімназії №23 – рішення міської ради

29-09-2020, 09:07:31 384 Коментарі 0 Читать на русском

У Житомирі відремонтують аварійний корпус гімназії №23 – рішення міської ради
У Житомирі капітально відремонтують старий корпус гуманітарної гімназії №23. Відповідне рішення прийняли 28 вересня під час сесії Житомирської міської ради.

За словами начальника управління капітального будівництва В’ячеслава Глазунова, орієнтовна вартість ремонту – 15 млн грн, передає сайт Житомир інфо.

Він пояснив, що раніше депутати виділили 1,5 млн грн на заміну поперечних балок аварійної будівлі, але під час ремонту виявилося, що потрібно провести додаткові роботи.
 

«Шановні депутати, шановна Наталіє Михайлівно, пам’ятаєте, ви нам виділили 1,5 мільйона на ремонт. Було оголошено тендер, проведено демонтажні роботи, у ході яких виявилося, що є додаткові види робіт. Орієнтовний кошторис – 15 млн гривень. Сюди, в ці роботи, входять: опалення, освітлення, пожежна сигналізація, внутрішнє оздоблення першого та другого поверхів, вентиляція, водопровід та каналізування», – каже начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.


Після озвученої інформації у деяких депутатів виникло запитання, чи взагалі доцільно ремонтувати старий корпус гімназії або ж його краще знести.

«А вам не здається, що дешевше побудувати новий об’єкт на цьому місці, дивлячись на цей жахливий стан приміщення і зсередини, і зовні? Який стан фасаду, чи досліджувалося, це питання?», – питає депутат Житомирської міської ради Роман Гуртовенко.
 

«Досліджувалося, є висновок, що будівля була визнана аварійною. Для її повного капітального ремонту потрібно 50 млн. Сесією міської ради було винесено кошти на ПКД на будівництво нового корпусу з іншої сторони, поки що проєкт розроблений, чекаємо кошти від держави на новий корпус», – відповів начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.


Депутат та радник Житомирської міської ради Олександр Черняхович зауважив, що ця будівля є пам’яткою архітектури, тому зносити її не можна.
 

«Ми досліджували це питання з вами разом ще пів року тому. Це культурна пам’ятка міста Житомира, тому у будь-якому випадку потрібна реконструкція. А те, що там зараз можна зробити школу, то, я вважаю, її потрібно там робити, але виділяти кошти потрібно на ремонт її всередині. Коли робився проєкт, і підійшли будівельники до цієї роботи, зробили увесь демонтаж, зараз ми там вже бачимо, що там потрібно робити і проєктувати, тому що цей дах рухнув тільки на другому поверсі, і в тому проєкті був тільки другий поверх, а зараз потрібно зробити всі інші роботи», – додав депутат Житомирської міської ради Олександр Черняхович.


Врешті, 27 із 29 присутніх депутатів підтримали пропозицію відремонтувати старий корпус гімназії №23.
 

Передісторія


На початку 2019 року в старому корпусі Житомирської гуманітарної гімназії №23 частково обвалилася стеля. Дві сотні першачків було переведено з аварійного приміщення до інших корпусів школи та в приміщенні Житомирського державного університету імені Івана Франка. Пізніше було прийнято рішення не реконструювати старе приміщення, якому вже майже 100 років, а збудувати повністю новий шкільний корпус

7 лютого 2020 року на сесії міської ради повернулись до ідеї реконструкції старого корпусу гуманітарної гімназії №23 і виділили 100 тис. грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Для початку ремонту перекриття будівлі старого корпусу гімназії №23 збиралися виділити 1,5 млн грн. А поки частину учнів перевели в корпус на В. Бердичівській. Батьки дітей виступали проти такого рішення.

Тегі: гімназія, реконструкція, міськрада, Житомир
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: