Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понеділок, 25 Травня 2020    07:53:23
Житомир » Новини » Кримінал » 2020 » Травень » 21 » 10:22:48 оновлено: 10:38:48

У Житомирі «накрили» потужний конвертаційний центр з обігом у понад 200 млн гривень

21 Травня 2020, 10:38:48 363 Коментарі 0 Читать на русском

У Житомирі «накрили» потужний конвертаційний центр з обігом у понад 200 млн гривень
Служба безпеки України припинила у Житомирі діяльність міжрегіонального конвертаційного центру із загальним обігом у понад 200 мільйонів гривень.

За інформацією СБУ, "обслуговувались" у конвертаційному центрі більш ніж 20 потужних агропромислових підприємств з Київщини Житомирщини, Вінниччини, Миколаївщини, Черкащини, Чернігівщини та Хмельниччини.
 

"Бізнесмени купували частину сільгосппродукції для експорту за готівку у невеликих агровиробників. Для її легалізації організатори конверту укладали фіктивні угоди купівлі-продажу. Механізм дозволяв комерсантам протиправно збільшувати суми відшкодування з бюджету податку на додану вартість та переводити значні суми грошей у готівку. Організатори конверту отримували "комісію" за послуги залежно від суми "проконвертованих" коштів", – інформує пресгрупа УСБ України в Житомирській області.


За попередніми підрахунками спеціалістів, за час роботи конверту у 2019-2020 роках через нього пройшло понад 200 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели 9 одночасних обшуків в офісах конвертцентру та підконтрольних структурах, а також помешканнях фігурантів кримінального провадження. 

"У зловмисників вилучено бухгалтерську документацію, комп’ютерну техніку, що містить сформовані документи, чорнову бухгалтерію, печатки фіктивних підприємств, чекові книжки та банківські картки", – додають у спецслужбі.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. 


Тэги: Житомир, СБУ
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ

Інші новини Житомир:

Коменатрів: 0
avatar