Журнал Житомир инфо
Сьогодні: Вівторок, 11 Грудня 2018    20:18:40
  Журнал » Новини Житомира » Культура » 2018 » Листопад » 27 » 15:11:01

  У мережі з'явився фото-архів пам'яток модернізму Житомира та області

  27 Листопада 2018, 15:11:01 102 Коментарі 0 Читать на русском языке
  У мережі з'явився фото-архів пам'яток модернізму Житомира та області
  В мережі Інтернет запрацював онлайн-проект «Монументальні пам’ятки пізнього модернізму Житомира й Житомирської області». На сайті проекту є інтерактивна мапа та фотоархів мозаїк, вітражів, скульптур та архітектурних об’єктів Житомирщини 1960-1980-х років.

  «Процес декомунізації, розпочатий у 2015-му році, у межах якого, зокрема, знищуються об’єкти монументального мистецтва радянського періоду, гостро підняв питання про наше бачення власних історії та культури. На відміну від традиційного та зрозумілого живопису, роботи художників-монументалістів на державному рівні не визначаються як культурна спадщина. Розуміння цих творів ускладнюється, насамперед, відсутністю відповідних досліджень, які б могли стати базисом для виокремлення художньо цінних творів серед пропагандистських», - зазначається на сайті проекту.

  На думку авторів, ретельне вивчення та інформування, замість заперечення та забуття, мають бути головними засобами у визначенні культурної спадщини України.

  Проект зібрав фото декоративного оздоблення автопавільйонів, їдалень і холів на промислових виробництвах, пам'ятники.

  Автори досліджували фотофонди, архіви, особові справи митців, протоколи засідань художніх спілок і рад, робили інтерв’ю із художниками або їхніми близькими, тому більшість об'єктів мають опис.
  Коментарів: 0
  avatar

  Новини Житомира: