Журнал Житомир инфо
Сьогодні: Середа, 21 Листопада 2018    08:12:55
  Журнал » Новини Житомира » Культура » 2008 » Серпень » 14 » 15:33:44

  Сьогодні православні відзначають Медовий Спас

  14 Серпня 2008, 15:33:44 2109 Коментарі 0 Читать на русском языке
  Сьогодні православні відзначають Медовий Спас

  Сьогодні у православних віруючих починається Успенський пост, який продовжиться два тижні.

  Пост завершиться 28 серпня святом першого Пречистого Пресвятої Богородиці, а перший пісний день співпадає з Медовим (Мокрим) Спасом, коли Церкву згадує Походження, або Ізнесеніє, Чесних Древ Животворящого Хреста Господня і шанує сім старозавітних мучеників - братів Маковіїв.
   
  Пост, що почався, ослабляється по суботніх і недільних днях, а також 19 серпня - в свято Перетворення, коли можна куштувати рибу і випити небагато вино.
   
  Свято Ізнесенія Хреста Господня був встановлений в IX столітті в Константинополі, де щорічно частина Животворящого Хреста, який зберігався в будинковій церкві грецьких імператорів, приносили в храм Святої Софії і освячували воду для огиди хвороб.
   
  У православних храмах цього дня виносять хрест для поклоніння і освячують мед, оскільки в народі 14 серпня іменується ще Медовим Спасом. Святкування Спаса і Пресвятої Богородиці пов'язане з ім'ям святого князя Андрія Боголюбського, який в 1164 році під час походу проти волжськіх булгар виставив перед собою Володимирську ікону і хрест, а потім розбив своїх супротивників.
   
  По народних прикметах, на Медовий Врятував відлітають ластівки і стрижі, що вважається першим знаком осені, що наближається, передає Інтерфакс.
  Коменатрів: 0
  avatar

  Інші новини:


  Новини Житомира: