22 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Хуліганські розбірки чи вороже ІПСО: у Житомирі активізувався агресивний підлітковий рух

Хуліганські розбірки чи вороже ІПСО: у Житомирі активізувався агресивний підлітковий рух

  • Фото: Костянтин Суський
  • 27 лютого, 2023 19:45

Житомирських підлітків запрошували в рух “Редан”, який відомий організацією масових бійок з представниками інших субкультур. Сьогодні близько 16:00 на Михайлівській втрутилась поліція та свідома молодь.

Як повідомили свідки, обійшлося без сутичок, затриманням до 10 осіб із битами.

За останню добу в український інфопростір та соцмережі намагається активно проникнути проросійський агресивний рух підлітків під так званою назвою ПВК “Редан”. Відомо про його активізацію в Харкові, Черкасах, Полтаві, Івано-Франківську та інших містах. А від учора створено подібні чати та спільноти і житомирського осередку.

На 27 лютого було анонсовано масовий збір в центрі міста противників руху "Редан". Із собою закликали взяти газові балончики, бити і холодну зброю.

Про незрозумілий рух підлітків спочатку повідомили небайдужі житомиряни в Телеграм каналі Новини Житомира

Розбірки група підлітків “редани” мали влаштували проти “офників/кежуалів”. Проте втрутились правоохоронці, нацгварційці, ювенальна поліція та свідома молодь Житомира.

Відео Новин Житомира

 

“Не вірте нікому, хто вам пропонує взяти участь в заході під назвою “Редан” і не приходьте за запрошенням, які вам надходять. На нашу думку, це робота ІПСО”, – попередили в коментарях житомирян.

 

Рух Редан – що це таке?

 

Назву “редани” запозичили з аніме Hunter × Hunter, знятому за японською манґою авторства Йошіхіро Тогаші.

26 лютого по всій росії почали затримувати учасників так званого ПВК “Редан” – угруповання складається з анімешників, які носять на футболках павуків і цифру 4 (з аніме Hunter x Hunter). Вони влаштовували сутички з навколофутбольщиками в торгових центрах. Поліція влаштувала рейди на “любителів масових бійок” у кількох великих ТЦ.

Тож існує підозра, що організацією збірки підлітків в Україні керували саме “з-за поребріка”.

 

Чим закінчився збір в Житомирі

 

Про збір “реданів” у Житомирі стало відомо поза межами їхнього руху. 

Свідома молодь почала відкрито говорити про недопущення подібних рухів в місті та викорінити його на першій стадії. Усім є очевидним причетність російського сліду та маніпулювання підлітками.

Відомо, що на Михайлівській було велике скупчення молоді якраз на анонсований час розбірок. Проте оперативна робота правоохоронців зарадили будь-якому прояву сутичок. Очевидці з того ж телеграм каналу повідомили про затримання до 10 осіб, які мали з собою бити.

Станом на 18:30 коментарів від поліції щодо цієї ситуації не надходило.

Зазначимо, що більш активно у Telegram створюються канали з назвами на кшталт "Анти-Редан" — де збираються підлітки, незгодні із поширенням російського руху в Україні.

Тим часом в інших Telegram-спільнотах, до прикладу у Рівному, закликають підлітків і дорослих не вестися на історії про "ЧВК Редан" і не провокувати один одного.

Поділитись

Новини по темі: