14 липня, 2024
Ми в соцмережах

Бути pet-friendly: як в Житомирі піклуються про тварин у спеку

  • Фото: Журнал Житомира
  • 1 липня, 2024 20:58

1 липня Україна стала однією з найспекотніших держав Європи. У Житомирі температура сягнула до +33 градусів. Тваринам витримати таку спеку ще важче, а особливо тим, хто живе на вулиці та не має постійного доступу до питної води.

Журнал Житомира гуляв містом у спеку. У Житомирі деякі заклади харчування є pet-friendly та активно підтримують ініціативу допомоги безпритульним тваринам, встановлюючи поблизу ємності з водою.

Кав'ярня Sharikava, яка знаходиться на вул. Велика Бердичівська, 67, спеціально для тваринок розмістили металеві мисочки при вході в заклад.

На території закладу Bakery & Brunch, що на вул. Бориса Лятошинського, 11, також поставили мисочки з водою.

На головній пішохідній вулиці нашого міста – Михайлівській одразу біля декількох закладів можна помітити такі напувалки:

  •   ТАТИШО – виносять для безпритульних тваринок воду в контейнері та залишають його біля входу у заклад.
  •   Дім Трибеля – мисочки знаходяться всередині закладу, але за словами працівників, їх також виносять назовні.
  •   Zara Pizzara – виносять воду на вимогу, якщо клієнт приходить з тваринкою. Інколи також залишають у контейнерах для вуличних тварин.

Працівники кав’ярні KAVA TSIKAVA на Новому бульварі, 4, теж наливають воду для тваринок у контейнері біля власного входу.

На дереві біля фірмового магазину пива Бірвілль, що на вул. Святослава Ріхтера, 57, прикріплена пластикова мисочка для тварин, яку кожен може наповнити водою. Працівники запевнили, що роблять це щодня.

Посудини з водою розташовані не тільки біля закладів харчування. Наприклад, напроти будинку на вулиці Велика Бердичівська, 87 є такі ємності. Поблизу громадської криниці біля відділення Укрпошти на вул. Покровській вулиці небайдужі люди також розмістили контейнер з водою. Біля них збирається велика кількість голубів, яких мучить спрага.

На вулиці Святослава Ріхтера, 64, поблизу продуктового магазину «Дана», контейнери з водою розташовані за ініціативи Олени Мельник, яка працює там прибиральницею. Жінка розповіла про свою турботу про тварин:

«Я їх і підгодовую. Буває, що сварюся з людьми за це. Ось учора я приходжу налити водички, а тих контейнерів, які я поставила, вже немає. Ходжу кругом: то собак кормлю, то котів, то водичку підливаю, і голубам підливаю теж. Постійно. Мені шкода їх просто. У мене собачка була, вона померла, то я після цього вже почала безпритульних тварин підгодовувати. На вулиці така спека, що важко самому її витримати, цим бідним тваринам ще складніше. Мало того, що їжі немає, так ще й води немає. У них може бути обезводнення. Шкода тварин», – каже Олена.

Такі дії можуть допомогти тваринам перенести спеку з меншим дискомфортом. Якщо маєте можливість, допоможіть чотирилапим і пернатим – налийте їм води. Це може врятувати невинне життя.

Журнал Житомира також писав, що жителька Чуднова прихистила та доглядає понад 50 тварин.

У Житомирському районі водій на Mercedes Vito збив лося: тварина загинула.

На Житомирщині від сказу вмерла домашня собака. Покусали безпритульні тварини.

Поділитись

Новини по темі: