21 червня, 2024
Ми в соцмережах

Жителька Чуднова прихистила та доглядає понад 50 тварин

  • Фото: Суспільне
  • 26 травня, 2024 11:03

Жителька Чуднова Людмила Флейтух утримує 38 котів, 10 собак, нутрію, корів і свійських птахів. Жінка рятує покинутих тварин та викуповує тих, яких продають на забій на місцевому ринку.

Кореспондентам Суспільного Людмила Флейтух розповіла, що раніше проживала і працювала в Києві. До Чуднова тимчасово переїхала у 2018 році, але потім вирішила залишитися.

Я почала працювати з 19 років. Навчалася і працювала. Переїхали до Чуднова, бо це моє рідне місто. Я тут народилася. Хотіли трохи відпочити та подихати свіжим повітрям. А потім, тваринка за тваринкою і ми тут залишилися", — сказала Людмила Флейтух.

У старому вагончику, який привезли Людмилі волонтери, жінка утримує 38 котів, яких підібрали на вулицях.

Ми взяли їх маленькими кошенятами або зовсім хворобливими, яких не можна було залишити на вулиці. Ми їх лікуємо, вакцинуємо, стерилізуємо, возимо до лікарень, поки вони не матимуть гарного вигляду. Тоді шукаємо їм господарів. А наразі через війну дуже важко їх прилаштувати", — говорить Людмила Флейтух.

Собаку на прізвисько Пума колишні господарі викинули з машини на трасу. Вона прибігла за велосипедистом у Чуднів, де її знайшла Людмила Флейтух. Жінка забрала тварину на утримання додому.

Ми дали оголошення з приводу цієї собаки і нам людина розповіла, що на дорозі відкрили багажник і викинули її. Загалом у мене зараз на території 10 собак і троє цуценят. Територія у мене дуже велика, вона дозволяє", — повідомила Людмила.

Доглядати за тваринами Людмилі допомагає 13-річний син Амір.

Цю сіру кицю нам вчора привіз кур’єр "Нової пошти". Він сказав, що один чоловік хоче вивезти її на трасу разом із маленькими кошенятами і попросив, щоб ми її забрали. Нам стало її дуже шкода, тому ми вирішили взяти її до себе. Хочемо, щоб кошенята підросли і ми обов’язково віддамо їх у люблячі сім’ї", — сказав Амір Флейтух.

Зі слів Аміра, він разом із мамою викуповують тварин, яких продають на забій на місцевому ринку.

Я викуповую тварин, мені просто їх дуже шкода. Розумієте, так важко дивитися на ці очі, на цих безневинних тварин. Хотілося б їх усіх викупити, я їх дуже люблю, але це важко", — розказав Амір Флейтух.

Окрім собак і котів, родина Флейтух утримує корову, четверо телят, нутрію та свійських птахів. Людмила розповіла, що упродовж шести років годувала та лікувала тварин за власні гроші. Тепер вона шукає волонтерів, які могли б допомогти.

Я шукаю допомогу, бо стало дуже важко фінансово, плюс тварин стає більше. Вони дуже важко прилаштовуються, бо їх зараз багато в Україні, і притулки переповнені", — сказала Людмила Флейтух.

Журнал Житомира писав, що у Житомирській області зоозахисники врятували зґвалтовану собаку.

У Чуднівській лікарні на Житомирщині бракує фахівців: що відомо та яких медиків шукають.

У центрі Житомира жінку покусала собака: які ризики.

Поділитись

Новини по темі: