Головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн розповіла, що на проведення додаткових робіт потрібно ще 260 тисяч, пише Житомир інфо.
«На сьогоднішній день потрібно замінити скло, змінити форму, щоб був відкритий і гарний «обзор», підняти це скло, зробити у вигляді піраміди із сучасними конструкціями, доопрацювати систему вентиляції, наповнити саму знахідку цікавим археологічними експонатами. Можна встановити поряд QR-код, за допомогою яких в деталях можна буде прочитати про кожну знахідку. Приблизну вартість ми вже рахували: на проєктні роботи, скло, монтаж, вентиляцію, зняти скло і передивитися гідроізоляцію – приблизна вартість буде 260 тис. грн», – розповіла головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.
Чекає на реконструкцію і власник музею «Ремісничий двір», який ще кілька років тому обіцяв встановити тут інсталяцію.
«Зараз готуємо цікаві виставки, вони будуть тимчасові, проходитимуть 3-6 місяців, будуть якісь цікаві підсвітки. Експозиції будуть змінюватися, а легенди, мабуть, будуть залишатися ті, які є в нашому місті», – каже власник музею «Ремісничий двір» Федір Євтушенко.
Житомирський краєзнавець і археолог Віктор Потапенко розповідає, що за склом провалля представлена невеличка колекція монет.
«Дана споруда є прямим доказом нашої існуючої Житомирської легенди про підземелля. У 2020 році вона була оброблена і законсервована, ми не допустили її подальшого руйнування. Зараз тут очищена арка від бруду і законсервована, також тут зараз представлені два факели, які працюють на сонячних батареях, невеличка колекція монет, але його зараз тут просто не видно», – розповідає Віктор Потапенко.
Він також планує представити у проваллі історичну колекцію.
Передісторія
В жовтні 2016 року, під час ремонту вулиці, екскаватор провалився в підземеллі, яке виявилося старовинними підвалами.
Їх вирішили перетворити в цікавий туристичний об'єкт.
У травні 2018 року тоді ще головний архітектор Юрій Безбородов представив ескіз майбутнього купола, у вигляді скляної піраміди.
Однак, такий проект виявився занадто дорогим для бюджету Житомира і його спростили. У підземеллі утворився конденсат, а розгледіти щось через нього майже неможливо.