За словами директора КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Ігоря Сабадаша перемовини із інвестором вже активно ведуться, вивчаються всі документи та умови співпраці.
«Ми розглядали декілька варіантів придбання лінійного прискорювача і найбільш зрозумілий для мене був «бюджетний», але це не вирішило б проблему в комплексі. Для стабільного надання допомоги населенню нам потрібно 2 лінійних прискорювача та 2 бункера: один потребує реконструкції, інший має будуватись з нуля. А це понад 200 млн грн», – розповів Ігор Сабадаш.
Як повідомили в обласній раді, компанія готова не тільки поставити необхідне обладнання та розпочати будівництво бункерів, а й забезпечити лікарів проходженням тренінгів та навчань за кордоном. Зокрема у Англії, Швейцарії або Угорщині.
«Інвестор виступає у ролі довгострокового партнера і це дуже важливо. А розпочати процедуру державно-приватного партнерства – спільне бачення та позиція всього депутатського корпусу обласної ради і керівництва ОДА. І за цим рішенням порятунок людських життів», – зазначив голова обласної ради Вододимир Федоренко.
Дане рішення буде винесено на розгляд сесії обласної ради.
Передісторія
Лінійний прискорювач дозволить проводити опромінювання злоякісних пухлин і при цьому не зачіпати здорові тканини організму. Щоденно в нашому онкодиспансері потребують такої процедури понад 100 людей.
У лютому 2021 року департамент регіонального розвитку Житомирської облдержадміністрації оголосив тендер на реконструкцію Житомирського обласного онкологічного диспансеру для встановлення лінійного прискорювача.
У березні облрада звернулася до народних депутатів України щодо сприяння у вирішенні питання виділення з державного бюджету субвенції на придбання лінійного прискорювача.