26 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Два гуртожитки в Житомирі хочуть відключити від газу через величезні борги

Два гуртожитки в Житомирі хочуть відключити від газу через величезні борги

  • 30 жовтня, 2019 11:40
  • 647
У Житомирі жителі двох гуртожитків по вул. Східній через заборгованість понад 300 тис. грн за спожитий газ, можуть бути відключені від газопостачанням.

За інформацією АТ «Житомиргаз, станом на 29 жовтня борг за спожиті кубометри газу мешканців гуртожитку, що знаходиться за адресою вул. Східна, 69 складає 204 тис. 715 грн, а гуртожитку по вул. Східна, 70 – 126 тис. 893 грн.

«Постачальник природного газу ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» надав попередження про можливе відключення боржникам. Згодом  АТ «Житомиргаз» отримало доручення обмежити газопостачання згідно з Законом. Варто зазначити, що за даними адресами АТ «Житомиргаз» провело ряд робіт щодо налагодження системи обліку природного газу. В гуртожитках було встановлено індивідуальні лічильники природного газу коштом підприємства, завдяки яким мешканці могли б відслідковувати споживання і навіть економити власні кошти. Проте фахівці АТ «Житомиргаз» зіштовхнулися із проблемами введення лічильників в експлуатацію», - повідомляє регіональна газова компанія.

Зазначається, що мешканці не бажають опломбовувати дані прилади обліку, тим самим порушуючи норму Закону «Про комерційний облік природного газу».
 

«Ситуація ускладнюється й тим, що споживачі, які мають на загальній кухні спільну газову плиту, свідомо не бажають розділяти обов’язки по оплаті за газ по одному рахунку. Газова плита може бути у власності декількох сімей, а лічильник – тільки один. В такому випадку АТ «Житомиргаз» чекає колективну заяву від тих декількох сімей, що користуються цією газовою плитою, про те, що готові експлуатувати даний газовий прилад разом. А також здійснювати розрахунок за одним особовим рахунком в рівних частинах», - коментує ситуацію фахівець із зв’язків з громадськістю АТ «Житомиргаз» Катерина Латій.


«Небажання мешканців цих гуртожитків ввести в експлуатацію лічильники мабуть зобумовлено ще й тим, що реальна кількість проживаючих в квартирах може бути більшою, ніж зазначена зараз у платіжках. Тоді проблема є більш глобальною: дехто «безкоштовно» користується газом», - додає Катерина Латій.
Поділитись

Новини по темі: