В Житомирській міській раді зазначають, що дане рішення відповідає вимогам чинного законодавства, зокрема ст.15 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб».
«Кір належить до найзаразніших інфекційних захворювань. Якщо з хворою людиною контактує 10 осіб то 9 з них обов’язково захворіють. Дійсно останнім часом спостерігається один із найбільших за інтенсивністю спалахів цього захворювання. Із початку року в Україні захворіло більше 8,5 тисяч осіб. На території України вже є 6 летальних випадків, 2 з них – діти. Минулого року від ускладнень кору загинуло 16 осіб. Єдиним захистом від інфекційного захворювання є проведення вакцинації. Ми закликаємо житомирян бути свідомими і долучитися до заходів захисту населення від кору», - зазначає заступник міського голови Вікторія Краснопір.
За словами начальника управління охорони здоров’я Марії Місюрової, у 2018 році в Житомирі було зафіксовано 129 випадків захворювання на кір, тоді як лише за січень 2019 року в місті вже більше 100 пацієнтів з таким захворюванням.
«Для щеплення у Житомирі використовують якісну, ефективну та безпечну, вакцину КПК, що захищає одразу від трьох інфекцій - кору, паротиту та краснухи. В Житомирі, як і в інших регіонах країни є достатньо вакцин виробництва Бельгії, - наголошує Марія Місюрова. – Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутися до Центру первинної медико-санітарної допомоги, де з понеділка до суботи проводять відповідні щеплення».
В мерії запевняють, що ці вакцини закуплено Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Якість усіх вакцин перевірена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
«Вони є якісні, ефективні і безпечні. Наразі проблема полягає лише в тому, що багато житомирян не роблять щеплення собі та своїм дітям», - додають у міській раді.
Знову цей совок - потрібні їм не щеплення, а довідки)