25 травня у Житомирі розпочнуться роботи з облаштування другої черги безбар’єрного маршруту загальною протяжністю 10,5 км, який розробили наприкінці лютого. Це транспортно-пішохідний шлях, що має бути доступний для всіх груп населення, зокрема маломобільних.
8 травня уже розпочали реалізацію першої черги маршруту на Польовій. Друга черга — це ділянка по Київській від перехрестя з вулицею Небесної сотні до перехрестя з вулицею Івана Мазепи.
Тут планують безбар’єрний тротуар з пониженням бордюрів, а також заміною зливових решіток, комунікацій та інженерних люків.
Усього відремонтують 11 тисяч триста квадратних метрів дорожнього покриття та 6 тисяч 300 квадратних метрів тротуару. Вартість робіт складатиме 13,5 мільйонів гривень з міського бюджету. Про це розповіла секретар Житомирської міськради Галина Шиманська.
«На минулому засіданні раді безбар'єрності громадська організація УТОС просила звернути увагу саме на цей відрізок дороги, оскільки він є надто прохідним, бо тут люди звертаються і в “Житомиргаз”, чия філія тут знаходиться, і також всі відвідують наш ринок», — пояснила Галина Шиманська.
Завершити роботи на цьому відрізку хочуть приблизно за місяць. Загалом облаштувати усі 10,5 кілометрів маршруту планують до 2030 року.
Ірина Смірнова, голова ГО «Українське товариство сліпих», розповіла, що по цій ділянці, яку планують відремонтувати, нині пересуватися дуже складно не лише людей з порушеннями зору.
«Там дуже великі ями, зокрема біля зупинки. Людина, яка виходить з громадського транспорту, це може бути не тільки людина з порушенням зору, це стосується маломобільних груп населення, може травмуватися. Наприклад, я особисто бачила, коли мама з дітками виходила, дитина її потягнула, мама перечепилася і впала в яму. Тому цей відрізок треба облаштувати. Те саме стосується відрізка на вулиці Перемоги, де є компактний осередок проживання людей з порушенням зору. Під час ремонту там демонтували тактильну плитку, і теж люди травмуються. Будемо звертатися і стосовно нього», — розповіла Ірина Смірнова.
Експерт з доступності та член комітету з доступності при міській раді Юрій Баришев, який сам 30 років пересувається на кріслі колісному, зазначив, що безбар’єрний маршрут спроєктований добре, адже забезпечить доступ до основних важливих установ. Це ЦНАПи, лікарні, ринок, торгові центри та інші. Втім, на його думку, варто подумати і про облаштування місць відпочинку, таких як Шодуарівський парк або Гідропарк.
Раніше Журнал Житомира писав про онлайн-мапу безбар’єрності Житомирської громади: які переваги та як користуватись.