Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Майже 2 тисячі пологів прийняли в Житомирському перинатальному центрі: хлопчиків народилося більше

Майже 2 тисячі пологів прийняли в Житомирському перинатальному центрі: хлопчиків народилося більше

  • Фото: Ілюстративне
  • 4 січня, 2025 11:56

За 2024 рік в центрі проведено 1955 пологів. У порівнянні з 2023 роком кількість пологів збільшилася на 235. Народилося 1980 дітей (хлопчиків – 1005, дівчаток – 975 ), з них 45 двійнят.

Про це повідомили в Житомирському обласному перинатальному центрі створені всі умови для безпечних пологів.

Відділення центру оснащене сучасним медичним обладнанням, що дає змогу виходжувати недоношених немовлят. Таких за 2024 рік народилось 334 дитини–поспішайки, з них вагою до 1500 г – 43 діток.

ФОТО: Олена Астрейко, медична директорка Житомирського обласного перинатального центру. Роман Котиков/Журнал Житомира

За допомогою кесаревого розтину розроджено 552  жінок – 28,2%. Основним показанням для оперативного розродження є попередній кесарів розтин, а також ускладнення під час пологів та вагітності. 

Самою молодою роділлею була дівчина віком до 14 років. А самою багатодітною роділлею була жінка, яка в день народження старшого сина народила 15-ту дитину.

За 2024 рік в центрі надана медична допомога 364 жінкам з числа внутрішньо переміщених осіб, пологи прийняли у 77 таких пацієнток. 

Члени родини вагітних та породіль мають вільний доступ у пологові кімнати, післяпологові палати, відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення акушерської реанімації. У відділенні інтенсивної терапії новонароджених функціонують ліжка для матерів, діти яких перебувають у відділенні.

Упродовж 2024 року проведені ремонтні роботи післяпологового відділення, відділення акушерської реанімації, відділення інтенсивної терапії новонароджених. Покращені умови перебування пацієнток у центрі.

З метою розширення спектру медичних послуг в центрі створено нове відділення – відділення оперативної гінекології та медицини плода. Відділення укомплектоване  сучасним медичним обладнанням.

За рік у відділенні проліковано 811 жінок з гінекологічними  проблемами та ускладненнями вагітності в ранніх термінах. 

Проведено більше ніж 500 оперативних втручань, більшість з них лапароскопічним методом та за допомогою гістероскопа.

Війна внесла свої корективи в роботу центру. Заклад готовий працювати в умовах повітряної тривоги, в умовах блекауту.

Діє укриття для перебування під час повітряної тривоги. В укритті обладнані операційна, пологова зала, реанімаційна палата.

Перинатальний центр уклав договори з Національною службою охорони здоров’я. Тому всі медичні послуги надаються безкоштовно.

Журнал Житомира писав, про зростання народжуваності та приплив переселенок – як народжувати у Житомирському перинатальному центрі.

Важкі часи, сильні матері: як народжують у час війни.

Як виглядає відремонтований перинатальний центр у Житомирі – комфорт пацієнток та медиків.

Жіноча консультація та ведення вагітності. Як стати на облік в Житомирському перинатальному центрі.

Поділитись

Новини по темі: