Житомирський обласний перинатальний центр став одним з тих закладів, який постраждав найбільше від ворожого авіаудару у березні 2022 року. За підтримки адміністрації міста, небайдужих людей, волонтерів та благодійних організацій медичному закладу вдалось відродитись.
Журнал Житомира завітав до оновленого відділення сумісного перебування матері та дитини перинатального центру, а медична директорка центру Олена Володимирівна Астрейко розповіла про ушкодження та ремонт закладу.
Фото: Роман Котиков/Журнал Житомира
«Ударною хвилею пошкоджено було всі приміщення з першого по четвертий поверх: вибиті вікна і двері, обсипана штукатурка, зруйновані меблі, обладнання. Дякувати богу потрохи ми вже більшу частину відремонтували, відновились. Благодійні організації поставили необхідне обладнання, інше оснащення допомогли відремонтувати небайдужі люди», — розповідає Олена Володимирівна.
Фото: Роман Котиков/Журнал Житомира
Житомирська військова адміністрація допомогла встановити нові вікна, двері. Інші ремонтно-відновлювальні роботи проводились з допомогою європейських організацій і благодійних фондів Швейцарії, Франції, США, Німеччини тощо.
Після бомбардування російськими військами лікарня вимушена була працювати в укритті, куди було перенесено все необхідне оснащення для оперування та приймання пологів. Знаходилось там і стаціонарне відділення.
«На щастя, це пройдений етап. Зараз ми все ж можемо працювати на своїх робочих місцях, у відділеннях. На випадок надзвичайних ситуацій, у нас лишається можливість працювати у сховищі», — каже Олена Астрейко.
Фото: Роман Котиков/Журнал Житомира
За період повномасштабного вторгнення у Житомирському перинатальному центрі повністю відремонтували пологове відділення, відділення сумісного перебування матері та дитини, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, а також відділення патології вагітності.
У відділенні патології вагітності, акушерської реанімації і відділенні сумісного перебування провели капітальний ремонт. Інші відділення повернули до їх попереднього стану.
Фото: Роман Котиков/Журнал Житомира
Наразі відділення не впізнати, їх стан відповідає найвищим стандартам. Вагітні жінки, породіллі та медичний персонал перебувають тут із комфортом.
«На сьогоднішній день ми можемо повноцінно працювати і лише чекати на Перемогу», — каже Олена Володимирівна.
До речі у 2024 році Житомирський перинатальний центр відзначить 20 років своєї діяльності.
Фото: Роман Котиков/Журнал Житомира
За фото Журнал Житомира дякує житомирському фотографу Роману Котикову.