26 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Влада
  • Успішна співпраця ЮНІСЕФ і Житомирської ОВА: програми допомоги

Успішна співпраця ЮНІСЕФ і Житомирської ОВА: програми допомоги

  • Фото: Житомирська ОВА
  • 31 травня, 2024 13:21

Два роки тому Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Житомирська обласна військова адміністрація підписали меморандум про співпрацюЗавдяки цьому на початку повномасштабної війни вдалося оперативно налагодити надання гуманітарної допомоги від ЮНІСЕФ для сімей із дітьми на Житомирщині, а також започаткувати низку проєктів з відновлення.

Про це передає пресслужба Житомирської ОВА.

Зокрема, вперше в Україні тут розпочали надавати комплексну допомогу – грошову, матеріальну та психосоціальну – родинам із дітьми, які втратили під час війни когось із батьків.

«Завдяки синергії зусиль із нашими урядовими партнерами на Житомирщині ми змогли швидко розгорнути програми допомоги для найбільш уразливих родин із дітьми, – каже заступниця Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонса. –  Загалом, грошові виплати отримали близько 7 000 найбільш вразливих родин із дітьми. Ще 100 тисяч громадян та понад 500 закладів, які надають допомогу переміщеному населенню, отримали від ЮНІСЕФ набори з найнеобхіднішими речами та предметами гігієни. Після початкового етапу, коли відбувалося екстрене реагування і надання гуманітарної допомоги, ЮНІСЕФ розпочав співпрацю з місцевими урядовими партнерами та громадами задля проведення відновлювальних заходів на місцях у відповідності з реформою децентралізації України та національними зусиллями з відновлення. В межах цієї співпраці ЮНІСЕФ та партнери також розгорнути освітні ініціативи, спрямовані на подолання освітніх втрат і розвиток цифрових навиків у дітей та молоді. Нинішнє партнерство задля відновлення також включає запуск програми домашніх візитів для підтримки родин з новонародженими у віддалених районах, яка вже поширилася на 14 областей».

«Успішна співпраця Житомирщини з ЮНІСЕФ стала результатом того, що ми у стислі терміни змогли переналаштувати роботу обласної військової адміністрації, щоб забезпечити збір та аналіз потрібної інформації для запуску необхідних для людей проєктів, – каже начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко. – Наразі за різними програмами допомоги на Житомирщині за період нашої співпраці з ЮНІСЕФ вже охоплено понад 1,5 млн громадян, включно з внутрішньо переміщеними особами та тими, хто евакуювався через Житомирщину за кордон. Важливо, що ця співпраця швидко стала системною та дала старт низці проєктів, що реалізуються в масштабах всієї країни».

Житомирщина також є першою з областей України, де за підтримки ЮНІСЕФ створили мережу STEM-хабів та 17 лабораторій в закладах освіти. Тут діти отримують цифрові навички, вчаться роботі з 3D-принтерами, робототехнікою, тощо. Окрім того, понад 1000 вчителів, вихователів та психологів області пройшли тренінги з надання психологічної підтримки та розвитку життєстійкості. ЮНІСЕФ також допоміг відновити понад 20 укриттів у лікарнях та навчальних закладах області.

Серед ініціатив, що успішно стартували на Житомирщині і нині поширюються на інші області, – програма домашніх візитів до родин із новонародженими у віддалених районах. Цієї послугою вже скористалися майже 700 родин. У Житомирі також створено тренінговий центр, де проходять навчання медичні працівники та патронажні команди, зокрема, й з інших областей. Житомирщина також долучилася до реформи, покликаної популяризувати усиновлення та різні форми сімейного виховання, у межах програми «Кращий догляд для кожної дитини».

У 2024 року ЮНІСЕФ планує реалізувати нові проєкти з відновлення, спрямовані на дітей на молодь, у шести громадах Житомирщини. Ці ініціативи впроваджуватимуться за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.

Фото: Житомирська ОВА

Поділитись

Новини по темі: