22 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Влада
  • У Бердичеві складна ситуація з очисними та планується підвищення тарифу на водопостачання: висновки моніторингової групи Омбудсмана

У Бердичеві складна ситуація з очисними та планується підвищення тарифу на водопостачання: висновки моніторингової групи Омбудсмана

  • Фото: Сайт Омбудсмана
  • 10 жовтня, 2024 16:28

Моніторингова група відвідала Бердичівську міську раду, провела зустріч з депутатами Бердичівської міської ради, представниками громадської організації «Правозахисна організація «Джерело довіри», екоактивістами, а також поспілкувалась з місцевими жителями.

Про це інформують на офіційному сайті.

Працівники Департаменту моніторингу дотримання соціальних та економічних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з регіональним представництвом Уповноваженого в Житомирській області 03 жовтня 2024 року здійснили моніторинговий візит до Бердичівської міської територіальної громади Житомирської області щодо стану додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах воєнного стану.

За результатами моніторингу встановили, що в громаді відсутня міська програма у сфері питної води, а також не розроблені та не затверджені правила приймання поверхневих стічних вод до системи водовідведення поверхневих стічних вод.

Через неналежну якість питної води, що постачається з централізованої системи водопостачання, жителі громади її не споживають та не використовують для приготування їжі. За словами місцевих жителів, переважна більшість населення міста для пиття та приготування їжі купує воду в спеціальних автоматах з продажу води, розміщених на території міста. При цьому жителі громади щомісячно сплачують платежі водоканалу за питне водопостачання.

Встановлено, що наразі місцева влада має намір вдвічі підвищити тарифи для населення на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення (транспортування стічних вод), відповідний проєкт рішення вже опублікований на сайті міської ради.

В громаді спостерігається складна ситуація з очисними спорудами, які не контролюються місцевою владою, оскільки перебувають в приватній власності та не включені до переліку об’єктів критичної інфраструктури.

Для прикладу, 26 серпня 2024 року через складну ситуацію в енергосистемі та відключення світла в місті, системи водовідведення та очистки стічних вод не працювали.

Крім того, представники громадської організації «Правозахисна організація «Джерело довіри» повідомили моніторингову групу про систематичне забруднення каналізаційними стоками річки Гнилоп’ять, з якої здійснюється забір води та яка є притокою річки Тетерів. Представники громадськості надали моніторинговій групі матеріали про стан забруднення водних об’єктів, які будуть опрацьовані.

За результатами здійсненого моніторингу звіт із зазначенням проблемних питань, які було виявлено в ході моніторингу, та рекомендаціями Уповноваженого щодо їх усунення буде направлено Бердичівській міській раді, а також іншим органам державної влади.

Моніторинг здійснювався за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні  в рамках сприяння/розвитку партнерств, збору доказової бази з урахуванням інтересів дітей, підтримки координації на національному та субнаціональному рівнях з урядовими та гуманітарними партнерами, в тому числі з WASH кластеру, донорами та іншими організаціями.

Нагадуємо, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.

У Бердичеві підприємство забруднювало скидами Гнилоп'ять: збитки становлять 870 тисяч гривень.

Раніше Журнал Житомира повідомляв про Яка якість питної води з-під крана - анонімне опитування від Офісу Омбудсмана.

Відбулася масштабна перевірка: екологи зібрали проби зворотних вод з усіх точок скиду КП «Житомирводоканал».

Поділитись

Новини по темі: