Важливим етапом для цього стало, зокрема, підписання головою держави закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» № 1423-IX (законопроєкт № 2194), який Верховна Рада ухвалила 28 квітня.
Згідно з цим законом, комунальною власністю громад стають усі державні землі за межами населених пунктів, крім земель під об'єктами державної власності, і громади самостійно можуть розпоряджатися ними. А відомості із землеустрою набувають статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних.
“Зараз земельна реформа пішла з великою швидкістю, аби запрацював ринок землі”, - сказав Тимошенко.
При цьому, підкреслив він, для громад земельна реформа – це не лише можливості, але й відповідальність "за те, що буде на землі у цій громаді і хто буде нею управляти".
Тимошенко також додав, що земельна реформа створює для громад більші можливості із розбудови соціальної інфраструктури, в тому числі у рамках програми "Велике будівництво".
Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента, координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко розповів, що у 2021 році у рамках програми Володимира Зеленського, серед іншого, планується збудувати і відремонтувати 95 шків, 70 садочків, 80 стадіонів, 29 басейнів, 177 приймальних відділень у лікарнях.