27 грудня в Житомирі в районному управлінні поліції вперше у регіоні впроваджено систему «Custody Records» – комплекс відео та електронної фіксації всіх дій поліцейських з моменту доставлення особи до адмінприміщення та перебування у ньому. Така система убезпечить працівників поліції від безпідставних звинувачень, а затриманих — від неправомірних дій правоохоронця.
Про це розповіли у відділі комунікації поліції Житомирської області.
"Житомирське районне управління поліції – це 32-й підрозділ, де запроваджено важливий для розвитку Нацполіції проєкт. Він передбачає загалом поліпшення умов і якості поліцейських послуг, здійснення цілодобового спостереження і наявність нової інституції – інспектора з дотримання прав людини, який пройшов спеціальну підготовку, здійснюватиме контроль, а також слідкуватиме за неприпустимістю порушень процесуальних прав та гарантій людини", - сказав начальник Управління ДПЛ НПУ Руслан Горяченко, презентуючи присутнім систему «Custody Records».
Всі дії поліцейських, слідчих фіксуються: все під камеру, зі звуком. В ізоляторі тимчасового тримання відеоспостереження працює цілодобово. Його навіть дистанційно може переглядати Управління забезпечення прав людини при Нацполіції. Записи з камер — зберігаються в архіві.
Що ще важливо — затриманий обов’язково спілкується з інспектором із дотримання прав людини: про стан здоров’я, про поводження з ним поліцейських. Інспектор також веде еклектронну базу. Тепер не буде «паперового обліку».
“Custody Records” як пілотний проєкт з 2016 року успішно зарекомендував себе в ізоляторах тимчасового тримання в Дніпрі, Кропивницькому, Сарнах, Херсоні, Харкові та Сєвєродонецьку. Як відзначають в Управлінні дотримання прав людини Національної поліції України, лише з початку року, завдяки відеомоніторингу в ІТТ, вдалося врятувати сімох людей, які намагалися вчинити самогубство. Минулого року вперше проєкт почав з'являтись в районних управліннях поліції в містах України.