28 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • "Залишуся в Україні до самого кінця". 18-річний норвежець приїхав до Житомира, аби допомагати українцям

"Залишуся в Україні до самого кінця". 18-річний норвежець приїхав до Житомира, аби допомагати українцям

  • Фото: Суспільне Житомир
  • 7 квітня, 2022 15:22

Після вторгнення Росії на територію України норвежець Едвард Костриця приїхав до Житомира за 2500 кілометрів, аби допомагати Україні. 

Як повідомляє "Суспільне", 18-річний хлопець має українське коріння. Нині він займається волонтерством – перевозить біженців до Польщі, а звідти привозить гуманітарні вантажі.

В Україні Едвард вдруге за своє життя. У Житомирі перебуває вже кілька тижнів. 

Хлопець розповів, що коли дізнався про вторгнення Росії на територію України, то вирішив їхати та допомагати українцям, чим зможе. За час перебування у Житомирі вже вивчив кілька фраз українською.

"Україна переможе, як справи, все добре. Насправді я вже знаю набагато більше українських слів, не буду говорити всі, бо це буде надовго", – каже Едвард Костриця.

24 лютого, коли дізнався про вторгнення Росії в Україну, першою думкою Едварда було захищати Україну на полі бою. В той час саме формувався іноземний військовий легіон.

"Але у мене немає військового досвіду, плюс мій юний вік, тому приєднатися до легіону я не зміг, – каже Едвард Костриця. – В Норвегії у мене запитували про моє ставлення, але я завжди говорив і буду говорити, що я – українець, у мене українське коріння по батьківській лінії і я завжди стоятиму за Україну".

Після невдачі з іноземним легіоном Едвард не передумав їхати в Україну. Каже, вирішив для себе – допомагати українцям, чим зможе. Нині займається волонтерською діяльністю.

"Це не дуже важко, я просто перевожу людей до кордону і потім повертаюся назад, – каже Едвард Костриця. – Я не впевнений, що буду займатися саме цим, але впевнений в одному – я залишуся в Україні до самого кінця".

В Україні Едвард планує залишитися і після закінчення війни.

Поділитись

Новини по темі: