13 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • У Житомирі діє центр допомоги дітям-жертвам насильства: там вже побували 53 дитини

У Житомирі діє центр допомоги дітям-жертвам насильства: там вже побували 53 дитини

  • Фото: Житомирська ОВА
  • 8 серпня, 2024 18:02

Роботу Житомирського центру допомоги дітям-жертвам насильства Барнахус перевірив заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук. Відбулася робоча нарада щодо реалізації пілотного проєкту. Про це інформує пресслужба Житомирської обласної військової адміністрації. 

На Житомирщині 53 дитини вже побували у відділенні захисту та соціально-психологічної підтримки в процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус) Житомирського обласного центру соціально-психологічної допомоги.

З метою створення дружнього середовища до дитини в Центрі проведено поточний ремонт та підготовлено чотири кімнати для відділення Барнахус, зокрема кімната для групової роботи, кімната очікування, кімната опитування та медичний кабінет, в яких встановлено необхідне обладнання та меблі. Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» для функціонування відділення Барнахус надано благодійну допомогу меблями та обладнання.

Станом на 07 липня  фахівцями відділення Барнахус спільно з працівниками правоохоронних органів проведено 53 допити дітей, віком до 18 років (27 дівчаток та 26 хлопчиків), які зазнали насильства або стали свідками насильства, а також проведено 4 слідчих експерименти та 4 слідчих дій. А у самому відділенні Барнахус працюють 3 фахівці: 2 психолога та соціальний педагог.

Наразі робота відділення «Барнахус» у Житомирській області продовжується.

Довідково. Житомирський обласний центр соціально-психологічної допомоги є закладом, що надає соціальні послуги особам, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, домашнього насильства та насильства за ознакою статі, торгівлі людьми або реальної загрози їх вчинення тощо перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.

Основним завданням центру є надання комплексу соціальних послуг, зокрема з надання тимчасового притулку, кризового та екстреного втручання, консультування, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, що сприятиме в якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності.

Наразі в Україні функціонують уже 12 таких центрів: у Вінниці, Житомирі, Києві, Кропивницькому, Миколаєві, Одесі, Тернополі, Чернівцях, Полтаві, Сумах, Луцьку та Черкасах

Журнал Житомира писав, що на Житомирщині тренер гуртка розбещував семирічних дівчаток: прокуратура повідомила про підозру.

За зґвалтування неповнолітньої 26-річному кривднику з Житомирщини загрожує до 12 років ув'язнення.

На Житомирщині винесено вирок за зґвалтування дитини вітчимом: 14 років ув'язнення.

Поділитись

Новини по темі: