Отримали 1000 гривень за програмою «Зимова єПідтримка»? Ці гроші можна витратити з користю для себе та своїх близьких. Журнал Житомира підготував для вас варіанти, куди можна спрямувати цю суму.
Найперше, що варто знати: перелік товарів та послуг, на які ви можете витратити ці кошти, обмежується списком МСС-кодів, зазначених у відповідній постанові Кабміну.
МCC-код — це чотиризначний цифровий код, що ідентифікує тип бізнесу, де була здійснена оплата. Цей код використовується банками для класифікації транзакцій і є важливим елементом у системах обробки платежів (посилання - в кінці матеріалу).
Це означає, що розрахуватися тисячею можна за товари та послуги лише в тих місцях, яким присвоєно відповідний код.
Повний перелік товарів і послуг, на які можна витратити зимову тисячу, містить 68 пунктів.
Посилання на перелік — знайдете в кінці статті. Для зручності ми виділили для вас корисні категорії.
Аптеки та медичні послуги
Аби розрахуватись грошима із «Зимової єПідтримки» в аптеці, треба, найперше, додати картку «Національний кешбек» до свого електронного гаманця в смартфоні чи годиннику.
По друге — переконатися, що аптека, в якій ви хочете витратити ці гроші, має MCC-код 5912. Самостійно дізнатися про це покупець не зможе, втім про це можна запитати особисто перед покупкою або зателефонувати в аптеку перед походом. Також варто спробувати зайти на сайт аптеки — більшість із них вказують, чи беруть вони участь у цій програмі. У Житомирі розрахуватися тисячею можна, зокрема в аптеках «АНЦ» та «Копійка».
І третє — у вашому чеку мають бути наявні виключно ліки українського виробництва. Якщо в чеку буде хоч один товар іноземного виробника, оплата не пройде.
Ліки можна придбати і у відділеннях «Укрпошти». Для цього треба зателефонувати на гарячу лінію за телефоном 0 800 300 545 або звернутись до відділення Укрпошти. У кожному з них є перелік ліків, доступних до замовлення.
Але ця послуга доступна не для всіх, скористатися нею можуть:
- люди з інвалідністю I та II груп;
- люди, які отримують соціальні виплати або пенсії на Укрпошті;
- люди, які мають інвалідність I та II груп з дитинства;
- опікуни, які доглядають за людьми з інвалідністю.
Окрім того, після 1 січня 2025 року на сайті «Укрпошти» з’явиться можливість замовляти ліки.
Також у постанові Кабміну також вказана можливість розрахуватися цією тисячею за медичні послуги. Це послуги лікарень, стоматологій, оптик (так, за ці гроші можна купити зокрема лінзи чи окуляри). Окрім того, можна сплатити за послуги ветеринара. Єдина умова — аби ці заклади мали МСС-коди, прописані в установі Кабміну.
Освіта
Зимовою тисячею можна розрахуватися також і за освітні послуги. Зокрема, сплатити за відвідування дитсадка, початкової чи середньої школи, профтехучилища, коледжу чи університету, а також бізнес-школи.
Продукти та заклади громадського харчування
Розраховуватися зимовою тисячею у продуктових магазинах чи супермаркетах не вийде, адже вони не включені до відповідної постанови Кабміну.
Але можна купити продукти українського виробництва, які продаються на Укрпошті.
Також розрахуватися грошима з єПідтримки можна в пекарнях, місцях харчування, місцях швидкого харчування та в ресторанах, які мають відповідні МСС-коди: 5462 – послуги пекарень; 5812 – місця харчування та ресторани; 5814 – ресторани швидкого харчування.
Окрім того, можна спробувати заплатити тисячею за попкорн і каву в кінотеатрах, якщо транзакція буде проведена за кодом 7832 (кінотеатри).
Книги
Витратити зимову тисячу можна і в книгарнях та на сайтах понад півтора десятка українських видавництв. Серед них:
- Ранок;
- Yakaboo;
- Safran;
- Книголав;
- видавнича група Основа;
- КМ-Букс;
- РМ;
- Фоліо;
- Моя книжкова полиця;
- АССА;
- Видавництво Анетти Антоненко;
- Нора-Друк;
- Жорж;
- Астролябія;
- HAIPI;
- КСД.
Але цей список постійно оновлюється. Зокрема, на сайті видавництва «Наш формат» вказано, що нині воно працює над можливістю розрахуватися зимовою тисячею.
Та сплатити за книги з картки «Національний кешбек» за будь-яку книгу не вийде, навіть якщо видавництво чи книгарня передбачає опцію оплати зимовою тисячею. Частина книгарень та видавництв зробили на сайтах окремі розділи з книгами, які можна придбати за ці гроші – як от на сайтах Yakaboo, Readeat та «Книгарня “Є”» (остання, до речі, дає можливість розрахуватися зимовою тисячею лише в інтернет-магазинах). На сайті Yakaboo також зазначають, що в чеку мають бути лише ті книги, які є в переліку, інакше оплата не пройде. А на сайті Readeat – ще й те, що вартість замовлення має бути не менш як 500 гривень.
А от на сайті книгарні «Буква» зимовою тисячею можна сплатити за всі книги. Окрім того, придбавши книг вартістю понад 970 гривень, книгарня дарує сертифікат на 200 грн на придбання книг.
Переглянути повний перелік книг, які можна придбати за тисячу зимової підтримки можна за цим посиланням.
Транспортні послуги
Оплатити тисячею можна і послуги з перевезень – залізничних та автобусних – приміських і міжміських.
Зокрема, на сайті Укрзалізниці можна придбати квитки на різні напрямки, головне, щоб вартість не перевищувала 1000 грн, адже частково оплатити квиток не вийде.
Культура
Кінотеарти, театри, мистецькі галереї та музеї – у всіх цих закладах також можна витратити тисячу зимової підтримки. Таку можливість надає, зокрема, кінотеатр «Україна» в Житомирі, де за ці гроші можна придбати квитки або розрахуватися за попкорн чи каву.
А також придбати квитки на концерт – через такі сайти як Concert.UA та Carabas.Com.
Комунальні послуги та оплата мобільного зв’язку чи інтернету
Розрахуватися за комуналку тисячею можна через сайт чи додаток свого банку, обравши для оплати картку «Національний кешбек».
Якщо ж ви розраховуєтесь за комунальні послуги у відділенні свого банку, вам варто взяти з собою платіжні квитанції і сповістити касира, що ви хочете заплатити «президентською тисячею».
А для тих, хто отримав зимову тисячу на «Укрпошті», зокрема пенсіонерів, передбачена можливість одразу розрахуватися нею за комунальні.
Благодійність
Це найпростіший, найліпший і найбільш очевидний варіант. Але є нюанс: поповнити «банку», «конверт» чи переказати на картку ці гроші не вийде. Їх можна задонатити лише офіційно зареєстрованим благодійним фондам чи організаціям, перелік яких можна знайти в додатку банку, в якому ви відкривали картку для отримання зимової тисячі. Якщо ж благодійний фонд чи організація, якій ви хочете задонатити, відсутні в переліку, реквізити можна знайти на їх сайтах. Переказувати одразу всю тисячу не обов’язково — їх можна розділити між декількома організаціями.
Якщо ви все ж хочете поповнити комусь «банку» — завжди можна оплатити зимовою тисячею комунальні послуги або поповнити свій рахунок. А власні гроші, які ви планували на це витратити, задонатити.
Скерувати на благодійність цю тисячу можна і через відділення «Укрпошти», якщо ви отримували цю виплату там.
Придбання державних військових облігацій
Це облігації внутрішнього займу — цінні папери, які випускає держава. Купуючи їх, українці «позичають» гроші державі. Держава скеровує ці гроші на підтримку економіки та армії, а повертає їх з відсотками.
«Кожна куплена вами військова облігація – це інвестиція в поразку росії, її неминучий крах та розпад, приємним бонусом до якого стануть до 19,5% річних», — повідомляють на сайті Міністерства фінансів України.
Тож за зимову тисячу можна купити і військові облігації. Це можна зробити через «Дію»:
- у Послугах знайдіть військові облігації;
- оберіть тип облігацій за назвою українських міст чи територій;
- виберіть банк чи брокера, у якого хочете купити облігації;
- введіть контактні дані і оберіть картку єПідтримка;
- перевірте та відправте запит до обраного партнера.
- підпишіть документи на відкриття рахунку в цінних паперах і оплатіть облігації.
Дізнатися більше про облігації можна на сайті Мінфіну.
ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК товарів і послуг, на які можна витратити зимову тисячу – за посиланням.
Перелік установ з МСС кодами – за посиланням.
Журнал Житомира писав як отримати допомогу «Зимова єПідтримка» на картку або у відділенні "Укрпошти".
Українцям на картки почала надходити «тисяча Зеленського».
На ліки також можна буде витратити «тисячу Зеленського» – Мінекономіки.
Отриману 1000 гривень через «Укрпошту» можна буде витратити лише там же.
«Тисяча Зеленського»: українці переказали Силам оборони лише 4% коштів.