У Житомирі відбувся круглий стіл за участі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Юрія Погодицького, представників регіонального відділення Координаційного штабу та фахівців соціальної сфери.
Про це повідомляє пресслужба Житомирської міськради.
Учасники говорили про співпрацю у сфері захисту прав і підтримки родин військовослужбовців, зокрема — родин безвісти зниклих і полонених, а також ветеранів і ветеранок.
«Фахівці нашого управління допомагають Ветеранам і Ветеранкам війни адаптуватися до цивільного життя після військової служби. Вони можуть звернутися до нас з метою отримання медичної, психологічної та фізичної реабілітацій. Окрім того, ми можемо надати допомогу з оформлення або отримання певних документів», – каже начальник управління у справах ветеранів війни Андрій Забігайло.
Ольга Юрченко, директорка Житомирського міського центру соціальних служб, наголосила на важливості тісної взаємодії з Координаційним штабом у випадках, коли з’являється інформація про можливий полон або зникнення військовослужбовця.
З початком повномасштабної агресії центр соціальних служб забезпечує супровід родин, які отримали сповіщення про зникнення безвісти чи полон близьких. У центрі надають повний супровід за принципом «єдиного вікна»: від допомоги з оформленням документів і поданням заяв до правоохоронних органів — до реєстрації в Національному інформаційному бюро, базі Міжнародного комітету Червоного Хреста та особистому кабінеті Координаційного штабу.
«Ми супроводжуємо сім’ю на всіх етапах — юридичних, емоційних, адміністративних. Дуже важливо допомогти не тільки документально, а й попередити про можливі ризики», — зазначає Ольга Юрченко.
Обговорили можливості літнього оздоровлення дітей Захисників, які є безвісти зниклими. У 2024 році 42 дитини з таких родин відпочили в таборі «Артек-Буковель», а у 2025 році — 44.
Спільно з представниками офісу Уповноваженого та регіонального відділення Координаційного штабу учасники зустрічі напрацювали чіткий алгоритм дій задля посилення захисту прав військовослужбовців, ветеранів, а також членів їхніх родин. Співкоординація спільних зусиль дозволить зробити допомогу більш системною, оперативною та чутливою до потреб як родин, що переживають втрату або невизначеність, так і тих, хто повернувся з фронту та потребує підтримки в адаптації до мирного життя.