В умовах війни в українців виникає багато питань з приводу безпеки та підвищення її рівня. Найбільше питань стосується телефонного зв’язку та інтернету, адже саме ці джерела надають окупантам найбільше інформації.
Патрульна поліція Житомира оприлюднила відповіді на одні з самих популярних питань.
— Чи мають змогу окупанти прослуховувати телефонні розмови українців?
— Розмови українців у мережах українських мобільних операторів надійно захищені від ворога. Доступ до внутрішніх мереж операторами закрито. А передання сигналу між абонентами відбувається в зашифрованому вигляді, що унеможливлює прослуховування. Оператори використовують сучасні системи шифрування, рекомендовані міжнародними організаціями, що розробляють стандарти мобільного звʼязку та роботи мереж.
Держспецзв’язку підкреслили, що оператори постійно відслідковують роботу мережі, і, якщо раптом стається несанкціоноване підключення, вони одразу це помічають.
Якщо ж говорити про роботу телефонного зв’язку на окупованих територіях, то там рашисти замінюють українських операторів російськими, мережу яких вони контролюють та прослуховують.
Користувачам російських мобільних операторів необхідно слідувати наступним правилам:
- По телефону обговорювати лише буденні речі, уникаючи тем, які можуть буди небезпечними: місця дислокації чи руху військ, окупаційна влада тощо;
- Мінімізувати використання телефонного зв’язку та месенджерів з відкритим кодом та наскрізним шифруванням даних;
- Завжди вмикати VPN-сервіси при використанні мережі інтернет.
«Нагадуємо, що всім українцям необхідно дотримуватися правил кібергігієни. Використовувати антивіруси, не завантажувати додатків із сумнівних джерел, не відкривати надісланих незнайомцями файлів та посилань, використовувати двофакторну автентифікацію, регулярно встановлювати оновлення програмного забезпечення», – підкреслили в Держспецзв’язку.